Filip Mrůzek obsadil 21.místo na Challenge Tour v Itálii

Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Jan Cafourek a Petr Gál se na karty Relmostu se zúčastnili desátého turnaje kalendáře Challenge Tour v italském Monterosi, severně od Říma.
Turnaj byl dobře obsazen. Přihlášeni byli Santos, McGowan, Rozner, Roussel, Syme, Huizing, Stow, Schwartz, Kölbing, Schneider, Meronk a z domácích hráčů především Laporta nebo Vecchi Fossa.

Hrálo se na hřišti Terre dei Consoli Golf Clubu, nakreslené Robertem Trentem,  s parem 72 a délkou 6.681 metrů.

Prize Money 300.000 Eur, ze kterých je pro vítěze připraveno 48.000 Eur.

V prvním kole se dařilo pouze Mrůzkovi. Jako jediný z Čechů zahrál pod par. Čtyři birdie a tři bogey znamenají 71 úderů, jeden pod par. Mrůzek je 34. místě (-1).
Ostatní čeští hráči jsou až v druhé stovce pořadí. Stanislav Matuš je na 111. místě (+3), Petr Gál na 126. místě (+4) a Jan Cafourek na 142. místě (+6).

V druhém kole zahrál z Čechů nejlépe Jan Cafourek. Čistých šest birdie,  66 ran, šest pod par.  Vytáhl se z druhé stovky na 62. místo, ale do dalších kol už nepostoupil.
Skvěle zahrál i Filip Mrůzek. Čtyři birdie a jediné bogey, 69 ran, tři pod par, ho postrčilo 15 příček to Top 10, na 17. místo (-4), kde se o cut nemusí zajímat.
Výrazně zabral Stanislav Matuš, zlepšil se o pět úderů a v sedmé desítce má skore +1. Projít cutem se mu však nepodařilo. Neprošel o jeden úder.
Určitě neprojde Petr Gál (+4).

Filip Mrůzek podal i v sobotu velmi dobrý výkon. Hrál o ránu více než předchozí den, jeden eagle, čtyři birdie a čtyři bogey, 70 ran, dvě pod par. Je na 21. místě (-6).

V čele je suverénní Francouz Antoine Rozner (-15). Na druhém místě přenocuje Welšan Oliver Farr (-12). Třetí příčku (-11) dělí De Sousa, Havret, Eccles a Jordan.

Pět birdie a dvě bogey, 69 ran, tři pod par,  je  závěrečný výkon Filipa Mrůzka. Na Challenge v Itálii byl úspěšný, skončil na velmi pěkném 21. místě a získal 3,045 Eur.

V rozehrávce o titul mezi Italem Scalise a Angličanem Jordanem byl hned na první jamce úspěšnější Angličan.
Třetí příčku obsadil Španěl Carlos Pigem (-16).

Doposud suverenní Francouz Rozner poslední kolo pokazil, ztratil tři rány náskoku a  a pustil před sebe tři hráče. Skončil na děleném 4. místě (-15)