Skvělé deváté místo v Investec SA Ladies Open a 52. příčka evropského žebříčku pro Janu Melichovou

Jihoafrická republika – 28. dubna 2024 – Česká golfistka Jana Melichová si odnesla solidní výsledek z čtyřdenního turnaje Investec SA Ladies Open v Jihoafrické republice, kde se umístila na devátém místě. Tento výsledek ji posunul na skvělou 52. příčku evropského golfového žebříčku.

 

Melichová ukázala konzistentní výkon po celou dobu turnaje, nikdy neopustila TOP 20 a zdolávala různé obtíže, které jí přinášel hlavně náročný vítr. Její úspěchy v turnaji jsou výsledkem tvrdé práce a odhodlání, které konečně přinesly výjimečné výsledky.

 

Během turnaje Jana Melichová sdílela své dojmy ze hry: “Každý den byl absolutně jiný než ten před ním,” uvedla. “První den byl asi nejvíce fajn, hrála jsem stabilně, hodně birdies, a teprve se pomalu rozfoukávalo, ale dalo se to mít relativně pod kontrolou.”

“Druhý den už to bylo opravdu náročné, vítr dosahoval rychlosti až 50m/h. Vítr se hodně točil, vyhodnotit, během 40 sekund jsem vyměnila i třeba i 3 hole, jelikož prvně foukalo ‘po’, pak ‘proti’, potom hodně proti.”

 

“Třetí kolo bylo také docela dobré, jen hodinu a půl co jsem šla na tee, pak se to ale ustalo a už se hrálo skvěle. Dnes, v posledním kole opět hodně foukalo a pokaždé z jiné strany.”

 

Melichová dále přiblížila vliv větru na strategii hry: “Takže třeba na 14. té jamce (PAR 3, 139m), včera jsem jí třeba hrála ‘5’ železem, protože foukalo proti, a dnes jsem hrála ‘8’ železem a byla jsem dlouhá, takže minimálně golfistům to dá trochu představu o tom, jak opravdu nešlo využít taktiku z minulých kol.”

 

Jana Melichová komentovala svou strategii: “Díky tomu, jak se podmínky stále měnily a hru jsem po telefonu konzultovala se svým trenérem Jirkou Němečkem, dohodli jsme se, že každé kolo budu hrát “na novo“ – tedy zapomenu, co bylo včera, na jaké jsem pozici, budu hrát úplně z čista, jako první den.“

 

Jana se rozhodla strategicky vynechat další turnaj LET série, který se hraje příští týden v Koreji, aby se mohla lépe připravit na následující turnaj v Německu.

 

Zdroj: Kateřina Horizsny

 

Kontakt pro média: tel: +420 775 086 297, e-mail: management@wingsofczechia.com