LET v Plzni Dýšině – zvítězila Dánka Nanna Koerstz Madsen, amatérka Vlčková dvaadvacátá.

MAdsenWinner
Nanna Madsen

Ladies European Tour – Tipsport Golf Masters, Dýšina (17. – 19.6.2016)

Neděle – finálové kolo
Mladá Dánka Nana Koerstz Madsen si pro vítězství na Dýšině došla impozantním způsobem. Po kolech 68,65,65 (-15) suverénně zvítězila o pět ran před druhými Pamelou Pretswell a Stacey Keating (obě -10).
České profesionálky se neprosadily. Nemocná Spilková hrála dvě kola s antibiotiky a výsledek 74,74 neumožnil další postup. Neprošly ani Hinnerová a Koželuhová.

O to více byly úspěšné amatérky. Už skutečnost, že cutem prošly hned dvě je obrovský úspěch. Studentka americké univerzity Karolína Vlčková obsadila mezi profesionálkami skvělou 22. pozici (-4) a šestnáctiletá Sára Kousková skončila na 54. místě (+1).

SStacey Keatingobota – 2.kolo
Nemocná Klára Spilková nastoupila i do druhého kola. Cesta ze Spojených států, angína, zima a déšť v prvním kola silně poznamenaly hru české hráčky. Doktoři jí zakázali start, neposlechla. Jako profesionálka nechtěla zklamat promotéra, sponzory, diváky a chtěla se jim ukázat. V obou kolech hrála 74 ran a zůstala pět ran od možnosti postupu, na 101. místě (+5).

Lucie Hinnerová také nepostoupila, umístila se na 105. místě se skore 72,72 +7.
Eva Koželuhová skončila na 126. místě výsledkem 78,76 +12.

Profesionálky cutem neprošly, ale turnaj získal tolik žádanou českou stopu. Historicky druhou a třetí českou amatérskou hráčkou, které prošly cutem na Tipsport Golf Masters jsou Karolína Vlčková a sedmnáctiletá Sára Kousková.
Vlčková zahrála v druhém kole parádní výsledek, čisté tři birdie, 68 ran, tři pod par. S celkovým skore -2, je na 24. místě. Sára Kousková hrála 72 a 71 ran a přenocuje na 52. místě (+1).
Jeden úder od postupu zůstala loni úspěšná amatérka Kateřina Vlašínová.

Vede Australanka Stacey Keating (-10) před Dánkou Nanna Koerstz Madsen (-9) a švýcarskou amatérkou Albane Valenzuela (-8).

Pozice českých hráček po druhém kole:

Hracky2Kolob

foto Tristan Jones, Ivan Paggio

Leaderboard

Odkazy:Golf Park Plzeň  … Hřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky turnaje LETStránky Kláry SpilkovéStránky Lucie HinnerovéFB Kláry SpilkovéFB Lucie Hinnerové … Archiv záznamů ČT 2015

.

Klára Spilková

Pátek – 1. kolo
Proti doporučení lékařů  nastoupila Klára Spilková na start prvního kola s angínou a pod antibiotiky. ” Jsem ráda, že jsem se rozhodla hrát. Nebylo mi dobře, ale nakonec jsem to obešla, mám dobrý pocit, že jsem to zkusila. Mám teď několik hodina na to, abych spala a vyležela se. Zítra dopoledne si můžu pospat. Má být lepší počasí, tak doufám, že budu hrát,” řekla Spilková.
Dýšina připravila na dopoledne hráčkám studené a deštivé počasí, pršet přestalo až po poledni.
Z českých profesionálek je nejlépe umístěná Spilková. Hrála 74 úderů, tři nad par a je na 77. místě. Lucie Hinnerová je na 108. místě (+6) a Eva Koželuhová je na 115. místě (+7).

Vedou Němka Isi Gabsa a Švédka Linda Wesberg se skore -5.

proÚvod
České profesionálky Klára Spilková, Lucie Hinnerová a Eva Koželuhová se v Plzni Dýšině účastní šestého ročníku Tipsport Golf Masters. Tříkolový turnaj se hraje od pátku 17. do neděle 19. června 2016.

Turnaj je dobře obsazen. Z čela aktuálního žebříčku bude hrát vedoucí hráčka američanka Beth Allen a dalších osm hráček z první patnáctky žebříčku. Hrát bude obhájkyně loňského vítězství Burke, Nocera, Brewerton, Walker, Pedersen, Artis, Madsen, Keating, vítězka z roku 2011 Schaeffer, Booth, Verchenová, Taffinrud nebo Hall.

Pro Spilkovou bude tento ročník otázkou prolomení smůly. V pěti ročnících prošla cutem jenom dvakrát. Bylo to v prvním ročníku (2011), kdy dokonce získala parádní 9. místo a ve třetím (2013), kdy skončila na 23. místě. V posledních dvou ročnících do posledního kola cutem neprošla.

Českou stopu, kterou si přeje hlavní sponzor Tipsport, budou s profesionálkami vyšlapávat také české amatérky v čele s Kateřinou Vlašínovou. Ta jako jediná česká amatérská hráčka v historii turnaje prošla loni cutem a skončila na 40. místě. Dále jsou to Kristýna Abrahámová, Kristýna Frýdlová, Sára Kousková, Kateřina Krásová, Marie Luňáčková, Hana Ryšková, Karolína Vlčková a mistryně hostitelského klubu Kateřina Würflová.

Dotace turnaje je 250.000 eur, z nichž 37.500 připadne vítězce.

Česká televize bude vysílat přímé přenosy po oba víkendové dny od 13 do 16 hodin na ČT Sport.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji Ticketpro. Na Dýšinu se dostanete z Prahy a zpět vlaky ČD, vstupenka platí jako jízdenka.