Zach a Kousková jsou nejlepšími amatéry 2017

[mp_row]

[mp_span col=”12″]

V Erpet Golf Centru na pražském Smíchově byli vyhlášeni nejlepší golfoví amatéři roku 2017. Večer českého golfu ovládli ve svých kategoriích Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Jednadvacetiletý bronzový medailista z loňského mužského mistrovství Evropy Zach je aktuálně nejvýše postaveným Čechem na světovém amatérském žebříčku, letos vyhrál Mezinárodní mistrovství Slovinska a v posledním měsíci dva významné turnaje v USA. Osmnáctiletá Kousková byla mimo jiné vyhlášena nejlepší amatérkou na profesionálním turnaji série LET Access ve Švýcarsku a skončila desátá na mistrovství Evropy žen. Oceněni ale byli také dva nejlepší profesionálové, za nejlepší ženský úspěch v podobě vítězství na turnaje Ladies European Tour v Maroku Klára Spilková, za postup na Challenge Tour mezi muži Stanislav Matuš. Večerem provázela nová moderátorská dvojice Aleš Libecajt, Luboš Klikar. Podobně jako na jiných galavečerech se od nich očekával společný duet, který ale nakonec nezazněl.