Pět Čechů na Pro Golf Tour v Haugschlagu – Pospíšil získal 12. místo

PGA of Germany – Pro Golf Tour, Haugschlag NÖ Open, Haugschlag, Rakousko (25. – 27.4.2018)

Pátek – finálové kolo
Pospíšil se finále nechal předběhnout šesti hráči a skončil dvanáctý (-6). Poslední hrací den polevil, zhoršil se o čtyři údery. Hrál dvě birdie, dvě bogey a došel v paru. Druhý český hráč ve finále Martin Příhoda hrál 75 úderů, o dva více než v předchozím kole. Ztratil 10 pozic a skončil na 48. místě.
Kořínek, Tintěra a Šebrle do finále nepostoupili.

Zvítězil Francouz Matthieu Decottignies Lafon (-12) před Němcem Davidem Heinzingerem (-11) a Skorem Craigem Howe (-10).

Konečné pořadí

Michal Pospíšil

Středa – 1. kolo
V prvním kole si z Čechů vedl nejlépe Michal Pospíšil. Zahrál eagle, tři birdie a tři bogey, 70 ran, dvě pod par. Usadil se na 15. místě (-2).
O ránu více zahrál Martin Příhoda. Donesl pět birdie a čtyři bogey, 71 ran, jednu pod par. Zaujal 24. pozici (-1).
Ani trochu se nedařilo Aleši Kořínkovi (+5) a ještě méně Lukáši Tintěrovi (+8). Oba jsou v druhé stovce pořadí.
Roman Šebrle zahrál 83 ran a je na 153. místě (+11).

Vede Němec David Heinzinger (-6) před krajanem amatérem Allenem Johnem (-5)

Leaderboard

.

waldviertel-header-01
Golf Resort Haugschlag

Úvod
Německá Pro Golf Tour se z Afriky přestěhovala do Evropy. První turnaj se hraje v Čechům důvěrně známém Haugschlagu na česko-rakouském pomezí, v sousedství hřiště Mnich v  Nové Bystřici.
Na Haugschlag NÖ Open jsou přihlášení čeští profesionálové Aleš Kořínek, Michal Pospíšil, Martin Příhoda, Roman Šebrle a Lukáš Tintěra. Na čekačce je amatér Roman Kumpošt.

Věřme, že turnaji bude letos více přát počasí. Loni zde kvůli vánici a hřišti pod sněhem museli turnaj zkrátit na jediné kolo. Z Čechů se minulý rok účastnili Matuš a Cafourek.

Hrají se tři kola, s cutem pro 40 hráčů a dělená místa po druhém kole.
Dotace turnaje je obvyklých 30.000 Eur, ze kterých vítěz obdrží prémii 5.000. Loni vyhrál Holanďan Michael Kraaij.