Jiří Zuska pokračuje na Challenge Tour ve Španělsku

Ze 75. místa průběžného žebříčku série vstoupí Jiří Zuska do dalšího turnaje Challenge Tour, které se hraje od čtvrtka ve Španělsku. Z osmi letos dosud odehraných akcí se dostal nejlepší český golfista do startovní listiny třikrát, přičemž dvakrát prošel cutem, jednou obsadil jedenácté místo.

Po dvou startech v Indii však měl několikatýdenní pauzu, kvůli své kategorii 14 se na další turnaje v Emirátech nedostal. Na ten nadcházející Challenge de Espaňa obdržel pozvání od pořadatele. Pauzu mezi akcemi na druhé nejvyšší evropské profesionální sérii využil ke dvěma startům – na Alps Tour v Tunisku bral deváté místo, dělený třetí skončil na víkendovém Czech Open na Kaskádě.

Na jih Španělska vyrazil Jiří v pondělí, v úterý absolvoval všech osmnáct jamek a neskrýval nadšení z kvality hřiště. „Především greeny jsou tady úžasné. Naprosto rovné, rychlost dvanáct stop, tvrdé. Je radost na nich puIovat, výborně připravené jsou rovněž bunkery,“ hlásil po úvodním tréninkovém kole v Real Club Sevilla Golf. Jaká je jeho současná forma? „To se těžko hodnotí, zatím jsem se věnoval poznání hřiště, uvidíme v prvním kole,“ míní český golfista, který je však rád, že se mu podařilo absolvovat dva předchozí turnaje nižších okruhů kvůli potřebnému hernímu rytmu.

Na dnešek plánoval lehčí trénink, do čtvrtečního úvodního kola vstoupí z jamky číslo deset ve 14:20, v pátek půjde z jedničky v 9:20. Jeho spoluhráči ve flightu budou domácí Pep Angles a Jeppe KrisPan Andersen z Dánska. Žádný další český golfista v Seville nehraje, ve startovní listině je 156 hráčů. Prize money jsou obdobné jako na obou nadcházejících českých turnajích Challenge Tour v Berouně a na Kaskádě (270.000 eur)

Zdroj: Petr Halaburda

Foto: Golf.cz