Golfová hřiště jsou otevřena

Vážení členové,
chtěli by jsme Vás informovat, že ministerstvo zdravotnictví 6.4. vydalo mimořádné opatření, ve kterém s účinností od 7.4. 7:00 se otevírají venkovní sportoviště včetně golfových hřišť. Jako golfisté tuto zprávu s radostí přivítáte.
Hra na golfových hřištích je povolena pouze při dodržení:
  1. Nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), které brání šíření kapének, a to s výjimkou venkovních sportovišť, kdy jsou sportující osoby,popř. skupina společně sportujících osob, odděleny od jiných osob fyzickou překážkou (např. stěna nebo plot) nebo vzdáleností nejméně 2 metry
  2. Společně sportují jen dvě osoby, s výjimkou členů domácnosti, popřípadě při sportování od jiných osob zachovávají odstup nejméně 2 metry
  3. Nejsou využívány související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení, ve kterých by nebyly plněny shora uvedené podmínky.
Bohužel po komunikaci s ministerstvem zdravotnictví je trenérská činnost v golfových areálech zakázána. Odůvodnění zákazu: “až do odvolání nouzového stavu je přítomnost veřejnosti v provozovnách poskytovatelů služeb – vnitřních i venkovních sportovišť zakázáno. S opatřením ze dne 6.4. nedošlo k povolení poskytování těchto služeb.”
Rozhodnutí vlády se může v příštích dnech změnit a mi se budeme snažit Vás, co nejrychleji informovat.