PGA of Germany – ProGolf Tour, Polish Open, Brzezno, Polsko (25. – 27.6.2018)

Středa – 3. kolo
Zvítězil Francouz Decottignies Lafon (-18), který dohnal Ondřeje Liesera výkonem 62 ran. Udolal ho až na 10. jamce rozehrávky.
Kořínek v posledním kole polevil a skončil na 5. místě (-12).
Oba Češi se v Polsku předvedli v nejlepším světle. Lieser zahrál za tři kola dvacet birdie a jenom dvě bogey. Za své umístění získal odměnu 3.000 Eur, Kořímek 1.200.
Michal Pospíšil skončil na 19. místě (-7), Příhoda na 38. místě (+5).

Konečné umístění

Konečné pozice Čechů

Cesidef

.

Aleš Kořínek a Ondřej Lieser

Středa – dohrávka 2. kola
Po dvou kolech vede Aleš Kořínek (-14), druhý je Ondřej Lieser (-13).
Senzační výkon podal Ondřej Lieser. Stejně jako Kořínek hrál devět birdie a jedno bogey, 62 ran a se skore -13 obsadil 2. místo.
Cutem prošel ještě Michal Pospíšil na 20. místě a Martin Příhoda na 36. místě.
Siakala, Suchan, Suk, Tintěra, Šebrle a Sedláček nepostoupili.

Úterý – druhé kolo přerušeno
Stejně jako včera Martin Příhoda, zahrál  dnes Aleš Kořínek v první devítce čistých pět birdie. V půlce kola měl skore -10 a byl na 1. pozici.
V druhé devítce přidal čtyři birdie a jedno bogey. Celem 62 ran, osm pod par. S celkovým součtem -13 je stále v čele Polish Open.

Lukáš Tintěra odehrál podobné kolo jako včera Příhoda. První devítka  skvělé čtyři birdie, čtyři pod par, druhá devítka slabé čtyři bogey, čtyři nad par, celkem 70 ran, v paru. Zůstává v osmé desítce průběžného pořadí.

Druhé kolo bylo pro bouřku přerušeno. Bude se dohrávat ve středu od 7:30 hod.

Leaderboard.

Aleš Kořínek – skorkarta 2. kola

SCKorinek2k

..

Pondělí – 1. kolo
Nejlépe z Čechů zahájil Aleš Kořínek. Šest birdie a jediné bogey dalo 65 ran, pět pod par a skvělé 5. místo (-5)
Velmi dobře zahájili také Ondřej Lieser a Michal Pospíšil. Pět birdie a jedno bogey vyneslo Lieserovi 66 ran, čtyři pod par a skvělou 9. pozici (-4). Stejný výsledek, ovšem s jedním birdie a jedním bogey navíc uhrál Michal Pospíšil a sdílí pozici  s Lieserem.

Daniel Suchan přinesl 69 ran, jednu pod par a je na 39. místě.

První devítka Martina Příhody, který startoval z 10. odpaliště slibovala velikou senzaci. Zahrál čistých pět birdie, v půlce kola byl pět ran pod parem a na druhém místě výsledkové listiny. V druhé devítce to však bylo bohužel úplně naopak: double bogey a tři bogey srovnaly senzační skore na Even par a Příhoda se z druhého místa přestěhoval do páté desítky probíhajícího kola.

Vedoucím hráčem je Francouz Franck Daux s devíti birdie a jedním bogey. Celkem hrál 62 ran (-8).

Leaderboard

Pozice Čechů po 1. kole

Cesi1k

.

.

GradiÚvod
Ondřej Lieser, Aleš Kořínek, Michal Pospíšil, Martin Příhoda, Roman Šebrle, Tadeáš Sedláček, Marek Siakala, Daniel Suchan, Cyril Suk a Lukáš Tintěra se účastní turnaje ProGolf Tour, který spolupořádá polská PGA v Brzeznu,  50 km severně od Wroclavi.

Loni se Polish Open ve Wejherovu účastnil pouze Stanislav Matuš. Obsadil 22. pozici (-2)

Hřiště Gradi GC má par 71 a délku 5.437 metrů.

Dotace turnaje je 30.000 Eur. Loňským vítězem je Němec Nikolai Von Delinghausen.