Den se sněhem i sluncem vyšel obhájci titulu

Při plánování 13. ročníku Czech Pro-Am Teaching Tour nikdo netušil, že o čtvrtém dubnovém pondělí tohoto roku bude na Albatrossu sněžit. I přes divutvorný začátek nakonec vyšlo slunce a 82 startujících došlo do cíle.

Jak loni skončil, tak letos začal svou obhajobu celkového titulu Jakub Švarc. Motolský profesionál obešel hřiště v náročných podmínkách za 73 ran (+1) a o jeden úder předčil dvojici Jiří Němeček a Pavel Nič jr., kteří se dělili o 2. místo se 74.
Rovněž půlená byla 4. příčka pro Lubora Bílka s Petrem Novákem (75). O 6. místo se na 76 ranách podělila pětice Filip Juhaniak, Vladimír Gregor (s eaglem ze 40 metrů na první jamce, pětiparové desítce), Lukáš Hrouda, Jaroslav Krejcar a Petr Moučka.

„Zimní sezona vlastně ještě neskončila,“ glosoval podmínky vítěz, který vzkázal spoluhráčům, že to s ním budou mít letos ještě těžší. „Loni jsem netrénoval, ale teď mám nové hole, a tak to trénink chce,“ dodal Jakub Švarc, který vyhrál rovněž soutěž dvojic s otcem Pavlem díky lepšímu bruttu s výsledkem 75 bodů.

Stejný počet měli druzí v pořadí, profesionálka Zuzana Mašínová a amatér Jan Záhořík. Ten byl navíc nejlepší ve své individuální kategorii se ziskem 40 bodů před Jiřím Musilem a Martinem Bělíčkem (oba 38 bodů). V kategorii Apprentice zvítězil Martin Beseda se 77 ranami. Nearest to pin měli amatérka Laura Mizlerová a profesionál Matyáš Neuwirth.
Příštím turnajem je dvoudenní mistrovství republiky v Royal Beroun Golf Clubu (20. a 21. května).