Zuska a Koželuhová berou prvenství ve hře na rány

EMS Golf Trophy – Czech PGA Stroke Play Championship 2024

Ve dnech 22. až 23. května 2023 se v krásném prostředí Golf Resortu Austerlitz ve Slavkově u Brna odehrál prestižní EMS Golf Trophy – Czech PGA Stroke Play Championship 2024. Tento významný golfový turnaj přivítal špičkové hráče z České republiky i ze zahraničí.

Ženská kategorie: Vítězství Terezy Koželuhové

V ženské kategorii excelovala Tereza Koželuhová, která si díky skvělým výsledkům v obou kolech (70, 72, celkem 146/-2) zajistila vítězství. Její konzistentní hra a pevné nervy jí přinesly zasloužený triumf v náročné konkurenci.

Tereza Koželuhová Mistryně ČR ve hře na rány mezi profesionály

Mužská kategorie: Jiří Zuska II. Mistr ČR

V mužské kategorii se nejlépe dařilo Jiřímu Zuskovi II., který svým vynikajícím výkonem (68, 65, celkem 133/-11) získal titul mistra České republiky ve hře na rány a vítězný šek na 50 000 Kč. Zuskova hra byla obdivuhodná, zvláště díky jeho skvělému druhému kolu, kterým si zajistil náskok jedné rány před místním amatérem Štěpánem Pláškem (69, 65, celkem 134/-10).

Vyhlášení výsledku Cezch PGA Stroke Play Championship 2024 – z prava Tiněra (generální sekretář PGA), Sedláček (prezident GCA), Plášek (2.místo AM), Zuska (1, místo), Trnovec (3.místo, SLO), Hlaváč (AGR)

Těsný souboj o druhé místo

Štěpán Plášek, místní amatér, předvedl rovněž skvělý výkon a skončil s minimálním odstupem na druhém místě. Plášek hrál vyrovnaně (69, 65, celkem 134/-10) a jeho výsledky ukazují na velký potenciál do budoucna.

Třetí místo: Marek Trnovec

Třetí příčku obsadil slovinský hráč Marek Trnovec, který vedl po prvním kole se skvělým výsledkem 64. Druhé kolo však odehrál s výsledkem 71, což ho posunulo na celkovou třetí pozici (64, 71, celkem 135/-9). I přes pokles v druhém kole podal Trnovec obdivuhodný výkon a zaslouží si uznání.

Kompletní výsledky

Kompletní výsledky turnaje jsou k dispozici na oficiálních stránkách České golfové federace: Výsledková listina.

Závěrem

EMS Golf Trophy – Czech PGA Stroke Play Championship 2024 opět ukázal, že golf v České republice má vysokou úroveň a talentované hráče, kteří dokáží konkurovat na mezinárodní úrovni. Těšíme se na další ročník a nové golfové hvězdy, které se zde objeví.

Text a foto: Lukáš Tintěra, foto: Šimon Zach