Skvělý Matuš vede Euram Bank v Rakousku, Lieser v Top 10 s hole in one

European Tour & Challenge Tour – Euram Bank Open, Ramsau, Rakousko (15. – 18.7.2020)

Středa – 1. kolo
Stanislav Matuš začal bohatýrským výsledkem 63 ran, sedm pod par a je v čele výsledkové listiny (-7). Hrál čistých sedm birdie, bez jediného bogey. Pozici lídra sdílí s Australanm Deyenem Lawsonem, který hrál devět birdie a dvě bogey. Krátké hřiště Adamstal neklade příliš veliký odpor, pod parem je přes osmdesát ze 144 hráčů.
Skvěle si vede i Ondřej Lieser, který si připsal první Hole in One sezóny. Zahrál ho na 12 jamce s parem tři. Přidal čtyři birdie a jedno boegy. S výsledkem 65 ran, pět pod se zařadil do Top 10 na 6. místo (-5).

Leaderboard

Skorkarta Matuše – 1. kolo

Adamstal

Úvod
Čeští profesionálové Stanislav Matuš a Ondřej Lieser nastoupí ve středu do druhého turnaje sdílené části European Tour a Challenge Tour v Rakousku.
Obsazení je podobné jako minulý týden v Atzenburgu. Na startu budou Valimäki, Luiten, Arnaus, Scalise, Arkenau, Schneider, Huizing a další. Nehraje vítěz minulého Austrian Open Skot Marc Warren.

Hřiště  Adamstal GC, běžné dějiště Challenge Tour a Pro Golf Tour, má v kalendáři European Tour premiéru. Se svými necelým šesti tisíci metrů patří k nejkratším hřištím kalendáře, ale hru ztěžuje jeho členitost a položení na svahu. Hřiště leží v nadmořské výšce 1.135 metrů nad mořem, hráči musí počítat s řidším vzduchem.

Hřiště má par 70 a délku 5.919 metrů.
Dotace odměn je 500.000 Eur.

Oba Češi startují v odpoledních flightech. Matuš ve 14:05, Lieser ve 14:55

Leaderboard

Zdroj: Ivan Paggio, golf.cz