Výroční ceny PGA of Czech Republic budou vyhlášeny 8. dubna od 20:00 na ČT SPORT

Praha, 14.12. 2022

 

Definitivní tečku za golfovou sezonou v Česku obstará anketa Golfista roku s podporou PGA of Czech Republic. I díky spolupráci s Českou televizí se tak objeví výroční ceny české PGA v dubnu v průběhu vysílání 89. ročníku slavného The Masters, prvního ze čtyřlístku majorů, který odvysílá stanice ČT Sport ve dnech 6. – 9. dubna, v sobotu večer od 20:00. Anketa GOLFISTA ROKU patří od roku 2003 mezi nejvýznamnější sportovní soutěže v České republice, je oficiálním projektem českého golfu pod záštitou PGA of Czech Republic a největší odbornou anketou svého druhu, která každým rokem oceňuje amatérské i profesionální hráče.

Jména nejlepších českých českých golfistů, amatérů i profesionálů budou vyhlášeny v televizním přenosu z areálu golfového resortu Panorama Kácov. Do ankety přispívají amatérští i profesionální hráči, sportovní kluby, trenéři a do konečných výsledků promlouvají i hlasy fanoušků a široké veřejnosti. 

O tom, kteří čeští golfisté a golfistky si odnesou ceny pro nejlepší hráče za rok 2022, můžete rozhodnout i vy. Stačí poslat hlas svému favoritovi na www.golfistaroku.cz. Hlasování letošní ankety Golfista roku odstartuje 22. prosince 2022. Sledovat můžete i průběžný stav pořadí, fotografie z natáčení přípravy na vyhlášení ankety a mnoho dalších zajímavostí.

A koho vybírat? Nabídka je letos neobyčejně pestrá. Především dámy se na golfové scéně ukázaly ve skvělém světle a získaly několik skvělých vítězství na turnajích první i druhé evropské ligy. Jana Melichová ještě jako amatérka triumfovala na turnaji Ladies EuropeanTour v Berouně, svůj druhý titul v kariéře na podniku LET získala i Klára Spilková v Irsku, cenné druhé místo přidala i Kristýna Napoleaová v Saúdské Arábii.

Druhou ligu, tedy LET Access Series pak doslova ovládla ve své nováčkovské sezoně Sára Kousková. Vyhrála tři turnaje, na dalších třech skončila v top 3, a tak není divu, že se stala nejen nejúspěšnější hráčkou sezony na LETAS, ale také s přehledem získala kartu do první ligy na LET.

zdroj a foto: Jan Hrubeš, GR