Vítězem mistrovství je poprvé Tintěra

Poprvé za dvanáct let Czech Pro Am Teaching Tour se vítězem dvoudenního mistrovství učících profesionálů stal Lukáš Tintěra. Hrající generální sekretář české PGA předvedl v Royal Beroun Golf Clubu dvě vyrovnaná kola a s výsledkem 6 pod par (69-69) vyhrál o dvě rány před Petrem Štrougalem (69-71). Třetí byl s odstupem dalších dvou ran Jiří Němeček (73-69).
Soutěže se zúčastnilo třicet profesionálů, kteří si na výborně připraveném hřišti s rychlostí greenů 9,5 zahráli přesně měsíc před startem turnaje Ladies European Tour a necelé tři měsíce před zdejším Czech Open.
Tintěra se dělil se Štrougalem o vedení po prvním kole. To druhé sice začal bogey na pětiparové dvojce, ale hned na čtyřparové trojce kontroval birdie a bylo tak opět srovnáno, než šel do vedení opět Štrougal po birdie na tříparové čtyřce. Oba hráči odešli s birdie z pětiparové sedmičky a síly se znovu vyrovnaly po Tintěrově birdie na desítce. Pozdější vítěz šel do vedení díky birdie na pětiparové patnáctce a Štrougal už ho neohrozil, jelikož dal bogey na šestnácté i sedmnácté jamce. Tintěrovi stačily na posledních třech jamkách pary, Štrougal zakončil finále birdie na pětiparové osmnáctce.
„Petr hrál bezchybný, profesorský golf, kdežto já jsem předváděl všelicos a musel se také zachraňovat. Říkal jsem si, že rozhodne posledních pět jamek, které jsou nejtěžší. A stalo se. Asi nejdůležitější bylo moje birdie na patnáctce, po kterém už šlo všechno jedním směrem. Ke konci jsem se nemusel nikam tlačit. Hrál jsem celkově dobře zásluhou Petra, který mě táhl svou skvělou hrou,“ řekl Lukáš Tintěra, který získal za vítězství 15 000 korun.
Druhý Štrougal bral 11 000 a třetí Němeček ještě 9 500 korun. Kategorii Apprentice ovládl Ladislav Břeska (75-73). Tintěra tvořil také vítězné duo s amatérem Karlem Kučerou v soutěži týmů. Jasným amatérským vítězem mezi jednotlivci byl junior Antonín Mucha s 81 body po dvou dnech a kolech 73-72.
Závěrečná dobročinná tombola rozdala pět věcných cen a jako hlavní reprezentační dres basketbalisty Tomáše Satoranského. Výtěžek půjde tradičně na podporu nemocné Viktorky Mužíkové.
Příští turnaj Czech Pro Am Teaching Tour s generálním partnerem Ping se koná v pondělí 19. června na Albatrossu.

 

zdroj: text a foro Čeněk Lorenc, www.czechproam.cz