Víkendová kola na European i Challenge Tour bez českých hráčů

Ondřej Lieser na European Tour ani Stanislav Matuš na Challenge Tour se bohužel nepodívají do víkendových kol na právě probíhajících turnajích. Oběma se nepovedlo projít cutem i přesto, že druhá kola v byla v jejich podání lepší než ta první.

Ondřej Lieser na Tenerife Open věděl, že ve druhém kole musí jít výrazně pod par, aby se dostal do víkendových bojů. Dlouho dokonce držel naději na postup, ale na odpališti osmnácté jamky byl celkově dvě rány pod par, tři rány pod par za kolo, takže potřeboval eagle, aby se procpal i do sobotního kola. Místo toho přišlo double bogey a celkový výsledek za obě kola v paru. Z čehož resultovalo 108. místo.

Stanislav Matuš předvedl v Jižní Africe diametrálně odlišné kolo od toho čtvrtečního. Zaznamenal celkem pět birdie a jen dvě bogey, takže dnes přinesl tři rány pod par, jenže v součtu se včerejším výsledkem +5 to stačilo jen na 88. místo.

Oba hráči budou pokračovat svou pouť na turnajích sérií European a Challenge Tour i příští týden. Lieser se představí na Canary Islands Championship na Tenerife a Matuš na Dimension Data Pro-Am, který se hraje opět v Jižní Africe.

 

Autor: Martin Kovařík