VI. Tipsport Czech Ladies Open Beroun – zvítězila Indka Dagar, amatérka Vodičková sedmnáctá.

Ladies European Tour – Tipsport Czech Ladies Open, Beroun (23. – 25.6.2023)

Neděle – finálové kolo
S náskokem čtyř úderů zvítězila dvaadvacetiletá Indka Diksha Dagar (-13). Získala druhý titul na LET a odměnu 45.000 Eur. Druhé místo získala Thajka Trichat Cheenglab (-9). Třetí místo obsadila Francouzka Celine Herbin (-8).
Skvělý finiš předvedla v dnešním kole Skotka Laura Beveridge, přičemž její kolo za 63 ran zaznamenal nejen posun na konečné dělené čtvrté místo, ale současně vyrovnání ženského rekordu berounského hřiště, který držela z roku 2020 Emily Pedersen

Další umístění: 4. Humpreys, Gainer (-7), 8. Gustavsson, Pelaez (-6), 11. Hewson, Carta (-5), 24.Skarpnord (-3).

Turnaj je velikým úspěchem českého golfu. Šest českých hráček prošlo cutem a hrálo hodnotné finálové kolo. Nejlepší českou hráčkou turnaje je amatérka Denisa Vodičková na 17. místě (-4).
Dobrý výsledek, jsem spokojená, ale mohlo to být lepší, několik špatných rozhodnutí mě stálo lepší pořadí. Na druhou stranu jsem potvrdila loňský výsledek, což není špatné,“ uvedla skromně Vodičková.

Výsledky

Tipsport Czech Ladies Open Beroun 2023

Nejlepší údery finálového kola

Vodičková nejlepší Češkou i amatérkou na Tipsport Czech Ladies Open.

Digsha Dagar - foto Tristan Jones LET
Digsha Dagar

Sobota – 2. kolo
České barvy jsou v druhém kole úspěšné. V první dvacítce jsou čtyři české hráčky: Sára Kousková a obhájkyně Jana Melichová na 8. místě (-3), amatérka Denisa Vodičková na 15. místě (-2) a naše jednička Klára Davidson Spilková  na aktuální 20. pozici(-1).
Cutem prošly ještě  Kateřina Vlašínová na 27. místě (E) a Patricie Macková na 43. místě (+1).

Pozice českých hráček – 2. kolo

Vede indická hráčka Diksha Dagar (-10). O pět ran zpět dělí třetí místo trojice Pelaez, Gainer a Cowley (-5).
Lídr prvního kola Ana Dawson se zhoršila o osm úderů, hrála 76 a klesla na 27. místo (E).

Další pozice: 15. Mehaffey (-2), 20. Gustavsson (-1), 27. Skarpnord, MacLaren  (E), 43. Carta, Nuutinen (+1).
Cutem neprošly také: Babnik, Kapoor, Spitz, Hillier, PI Schmidt, Bregman, Boulden, Moosnam.

Leaderboard

Sestřih 2. kola

Ana Dawson - foto Tristan Jones LET
Ana Dawson

Pátek – 1. kolo
První Češky na výsledovce jsou hned tři. Na 28. místě se s výsledkem 73 ran sešly Patricie Macková, amatérka Denisa Vodičková a Kateřina Vlašínová. Obhájkyně titulu Jana Melichová byla ještě na 17. jamce v první dvacítce. Bogey na poslední jamce jí odsunulo na 48. pozici (+2).

Naše jednička Klára Davidson Spilková začala slabším výkonem 76 ran. Je na 61. místě, které sdílí se Sárou Kouskovou,  Kristýnou Napoleaovou a nejmladší startující, teprve šestnáctiletou Miriam Barcalovou (+3).

Vede dvaadvacetiletá hráčka z Ostrova Man Ana Dawson (-4). Hrála dva eagle, čtyři birdie, jedno bogey a jedno triple bogey, 68 ran. Na druhém místě se sešly Herbin, Pelaez, Wikstrom a Dagar (všechny -3).

Další pozice: 6. Kobori, Skarpnord (-2), 11. MacLaren, Gustavsson, Gainer (-1), 19. Spitz, Boulden, Brewerton, Humpreys (E), 28. Hewson (+1), 46. Mehaffey, Carta (+2), 61. Bregman, PI Schmidt (+3), 88. Babnik (+4).

Leaderboard

Golf Beroun - foto Ivan Paggio
Golf Beroun

Úvod
Největší událost ženského golfu u nás, šestý ročník Tipsport Czech Ladies Open se uskuteční od pátku 23. do neděle 25. června 2023. Po loňském úspěchu Jany Melichové, která tento turnaj vyhrála jsou očekávání od českých hráček vysoké. Na startu jich bude patnáct v čele s naší jedničkou Klárou Davidson Spilkovou, Sárou Kouskovou, obhájkyní Janou Melichovou a čerstvou vítězkou German Masters Kristýnou Napoleonovou.

Z první desítky žebříčku včetně Davidson Spilkové hrají Pelaez, Humpreys, Hewson a Gainer.
Dále budou na startu  Hillier, Koivisto, PI Schmidt, Harm, Babnik, Cowley, Spitz, MacLaren, Pettersson, PI Schmidt, Babnik, Carta, Gainer.

Hrají se  3 kola na  hřišti Royal GC Beroun  s parem 72 a délce 5685 m.