Kořínek, Gál a Dědek na European Tour – Češi neprošli cutem

KorinekLyonessEuropean Tour – Lyoness Open, Atzenbrugg, Rakousko
(9. – 12.6.2016)

Pátek – 2. kolo
Nikdo z Čechů neprošel cutem, všichni zůstali mnoho ran za hranicí postupu do třetího kola, která je aktálně na hodnotě +3.
Petr Gál skončil se skore +10, Aleš Kořínek +14 a Petr Dědek +17.
Vedení dělí Francouz Grégory Bourdy a Jihoafričan Zander Lombard s výsledkem -7.

Leaderboard

.

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlépe z Čechů zahrál Aleš Kořínek. Čtyři birdie, tři bogey a dvě double bogey dávají dohromady 75 ran, tři nad par a 87. pozici (+3).
Petr Gál hrál o tři rány více. Zapsal jediné birdie, pět bogey a jedno double bogey. Celkem 78 úderů. Přenocuje na 129. pozici (+6).
Petr Dědek hrál 86 ran, čtrnáct nad par a je na předposledním 154. místě (+14).

Vede Španěl Adrian Otaegui se skore -8.

Leaderboard

Úvod
Nedaleko Vídně se hraje od čtvrtka Lyoness Open, tradiční turnaj European Tour. Český golf bude mít tři zástupce – Aleše Kořínka, Petra Dědka a Petra Gála.

„Zase po roce v Rakousku. Musím říct, že hřiště je v perfektní kondici. Navíc proti minulému týdnu ve Švýcarsku je tady ideální počasí. Oproti loňsku jsem nezaznamenal žádné velké změny. Strategii znám, vím, kde se dá získat a kde jsem loni ztratil. Chtěl by tyhle zkušenosti proměnit v dobrý výsledek,“ říká Kořínek.

Pro Petra Dědka to bude v tomto roce už třetí turnaj European Tour.
„Oproti minulému týdnu ve Švýcarsku je to větší pohoda. Rough téměř žádný, hlavně že neprší, takže míčky dobře běhají i po fairwayi. Jinak design hřiště bych shrnul asi takhle: voda, voda a zase voda,“ dodává Dědek.
Stejně jako jeho krajané bude i Petr Gál bojovat o svůj první cut na European Tour. Nejblíže k němu měl loni v Dánsku, kde mu unikl o jedinou ránu.

Gál s Kořínkem hrají spolu první dvě kola v jednom flajtu. Zítra uzavírají starty na desítce ve 14:30. Třetím do party bude James Allan, Angličan žíjící v Dubaji, který letos na Omega Dubai Desert Classic skončil 45.

Petr Dědek má naopak budíček hodně brzy. Odstartuje už v 7:50 z jedničky se zkušenými spoluhráči Angličanem Boydem a Velšanem Daviesem. Dotace turnaje klesla z loňských 1,5 milionu na 1 milion Euro. Hlavní hvězdou bude pro domácí příznivce Bernd Wiesberger a také Angličan Chris Wood, obhájce titulu a nedávný vítěz BMW PGA Championship.

Odkazy: … Diamond CCHřiště na satelitní mapě Stránky turnaje Webkamera

.