Tipsport Golf Challenge – zvítězil Ondřej Lieser 2Up

Ve vyrovnaném souboji nakonec Ondřej Lieser zdolal svého vyzyvatele Stanislava Matuše a po 18 jamkách zvítězil v jamkovce TIPSPORT Golf Challenge – výzva o českou golfovou jedničku.

Po desáté jamce přitom Ondřej vedl už o 4, ale na jedenáctce ztratil míček v lese, na dvanáctce drajvoval do hrany bunkeru pod jamkou a těžkou příhru nedostal moc blízko k jamce. Standa se tím pádem dostal na vlnu. Po 16 jamkách potom byl stav vyrovnaný (tied), na sedmnáctce se ale Matuš dostal drivem do bunkeru a ránu do greenu nedostal tam kam by potřeboval a Lieser nezaváhal. Do osmnáctky šel s Matuš s tím, že musí tlačit, aby si vynutil prodloužení Druhou ranou se oba borci dostali poblíž greenu. Lieser pak z bunkeru ránu dostal jenom do roughu ale Standovi se jeho příhra nepovedla, jamku Lieserovi daroval a tím i celý zápas. Lieser si tak odnesl šek na 130.000 a poražený Matuš si odnesl bolestné 20.000,- Šek ve stejné výši za hole in one nevybojoval nikdo.

Matušovi kedil profesionální kedík Martin Konečný, Lieserovi vozík Golf Geum. Hlavním rozbočím byl David Forbelský.

„Po pauze to bylo náročné fyzicky i psychicky, nejsme moc rozehraní, turnajová rutina chybí. Byl to veliký boj, naštěstí jsem z toho vyšel jako vítěz, což jsem samozřejmě rád“, okomentoval hru Ondřej Lieser.

Stejně dopadli i čtyři odvážní novináři, kteří si vyzkoušeli ProQuip Contest na šesté jamce. Nikdo z nich za dohledu fotografů a kamer míček na green nedostal. Souboj dvou českých profíků byl zpestřen možností průběžných sázek.

Exhibici doprovázela padesátka diváků. Přímý přenos vysílala Tipsport TV. Reportáž do středeční vysílání natáčel Roman Šebrle pro CNN Prima News.

Zdroj: www.golf.cz