Tipsport Czech Ladies Open: Jedinečný zážitek z golfu pošesté

Jedna ze sportovně nejcennějších událostí roku, turnaj Tipsport Czech Ladies Open hraný od 21. do 23. června 2024 v Royal Beroun Golf Clubu, má letos opět také jedinečnou finanční hodnotu.

Na prize money se profesionálkám v globální sérii Ladies European Tour rozdělí 300 000 eur, přičemž vítězka získá 45 000 eur, a to z turnaje dělá také výjimečný milník ženského sportu z domácího i evropského hlediska.

Letos je Tipsport Czech Ladies Open navíc poslední příležitostí zabojovat o olympijské hry, protože den po finále se uzavře konečná nominace šedesáti hráček pro srpnové klání v Paříži, včetně dvou míst pro české hráčky. K dnešnímu dni drží nominační karty v rukou Klára Spilková a Sára Kousková. Před startem celkově šestého ročníku českého turnaje LET se tak mají diváci, ať už přímo na místě, nebo prostřednictvím přímých přenosů O2 TV Sport, na co těšit.

Opět je zaručena elita, jak domácích, tak zahraničních hráček (132 hráček z 25 zemí celého světa). Český golf má ovšem už čtyři profesionálky, které letos skončily na zahraničních turnajích LET v Top 10. Jsou to Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká. Jen jedno místo od nejlepší desítky zůstala také Kristýna Napoleaová. Tři Češky – Davidson Spilková, Napoleaová a Melichová – jsou navíc vítězkami Ladies European Tour z předchozích let a Melichová dokonce předloňskou šampionkou právě z Berouna. Výše uvedenou pětici českých profesionálek startujících na LET doplňuje Tereza Koželuhová, která po velmi solidním prosincovém kvalifikačním turnaji pro LET v Maroku, zahájila sezónu LET / LETAS později.

A budou tu ještě skvělé amatérky, jako juniorská mistryně světa Denisa Vodičková nebo Patricie Macková, které spolu s dalšími profesionálkami Evou Koželuhovou, Šideri Váňovou a Kateřinou Vlašínovou, přinesou nejkvalitnější podívanou z domácího hlediska.

Z aktuálního Top 10 evropského žebříčku Order of Merit se v Berouně ukáže nejméně polovina hráček. Patří mezi ně letošní turnajové vítězky, Belgičanka Manon De Roey (Investec South African Women´s Open), Švýcarka Chiara Tamburlini (Joburg Ladies Open) a Shannon Tan ze Singapuru (Magical Kenya)

Zdroj: Lukáš Zahradník