Spilková na Ladies Scottish Open neprošla

Klára Spilková
Klára Spilková

LPGA & Ladies European Tour – Aberdeen Standard Investment Ladies Scottish Open, Gullane, Skotsko
(26. – 29.7.2018, -1 hodina)

Pátek – 2. kolo
Spilková se v druhém kole zlepšila o tři údery. Se dvěma birdie a dvěma bogey došla v paru, 71 ran. Polepšila si sice o několik málo míst a je na 95 místě, ale dvě rány za hranicí cutu a v turnaji končí.

Vedoucí je i nadále Američanka Tiffany Joh (-13).

Leaderboard

Skorkarat Kláry Spilkové – 2. kolo

SkorkartaSpilkov2k

.

Klára Spilková
Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Po prvním kole je Spilková tři údery nad parem a na 102. pozici. Tři údery nastřádala v první devítce, druhou půlku hrála v paru, celkem 74 úderů.

Vede Američanka Tiffany Joh, které hřiště Gullane neobyčejně sedlo. Prošla ho s čistými devíti birdie, za rekordních 62 úderů. O druhé místo (-5) se dělí tři Korejky In Kyung Kim, Amy Yang a Jenny Shin.

Další pozice: 5. A. Jutanugarn, Minjee Lee, Hull (-4), 12. Dimmock, Pace (-3), 23. Boulden (-2), 29. Nordqvist, Ciganda (-1), 42. Carmen Alonso, Madsen (-1),65. M.Jutanugarn (-1), 86. Haglund (+2), 118. Wie (+4).

Leaderboard

Skorkarta Kláry Spilkové – 1. kolo

SkorkartaSpilkov1k

.

Klára Spilková
Klára Spilková

Úvod
Týden po mužském Scottish Open proběhne v Gullane ženské mistrovství Skotska. Podruhé se koná jako společný turnaj s LPGA, což znamená vysokou dotaci a účast předních světových hráček.

Hrát budou obě Jutanugarn, které vévodí žebříčku LPGA, Jin Young Ko, Lydia Ko, Ryu, Wie, Ciganda, Hull, Masson a naše Klára Spilková. Vynechávají sestry Korda, Thompson, Inbee Park.

„Před Scottish Open jsem si ještě zahrála na pozvání Gary Player Invitational v Londýně, což byla skvělá akce,“ řekla Klára Spilková, která se na Pro-Am ve Wentworthu sešla a mohla zapózovat s osobnostmi, jako jsou Tom Watson, Padraig Harrington nebo Tom Lehman, všichni bývalí vítězové The Open.

A jak vypadaly týdny před odletem na Britské ostrovy? „Po návratu z LPGA jsem si jela aktivně odpočinout do Vysokých Tater. I nějaká túra byla. Pak mě čekaly akce pro partnery, s Raiffeisenbank na Zbraslavi, s dětmi na Černém Mostě a tak jako každý rok jsem měla to štěstí, že jsem mohla podpořit charitativní turnaj Dobrogolf v Olomouci. Letos se vybralo krásných 75 000 korun pro lokomoční centrum Jitrocel. Dala jsem do dražby markováno z Women´s British Open, kterým jsem markovala v Maroku, a to se nakonec vydražilo za úžasných dvacet tisíc. I nějaká ta slzička ukápla,“ měla radost Klára Spilková.

Českou profesionálku ve Skotsku doprovázejí trenér Lukáš Martinec a caddie Martin Konečný. První kolo startuje ve čtvrtek ve 14:00 našeho času ve flightu s Amy Boulden a Pei-Yun Chen.

Spilková byla loni na Scottish Open úspěšná. Prošla cutem a mezi světovou elitou skončila na 68. místě.

Hřiště Gullane GC má par 71 a délku 5.925 metrů.

Dotace turnaje je 1,5 milionu dolarů. Loni zvítězila Korejka Mi Hyang Lee.

Klára Spilková do turnaje vstupuje z 3. místa žebříčku Order of Merit LET.

V turnaji působí český mezinárodní rozhodčí Michael Jon.

Leaderboard

Odkazy: Gullane GC Hřiště na satelitní mapě Stránky turnaje Loňské zpravodajství

 

Hello from @ladies_scottish ⛳ #practiceday #scotland @gullanegolfclub1882 Příspěvek sdílený Klara Spilkova (@spilkovaklara),

foto Michael Jon, Tristan Jones