Spilková a Matuš prošli cutem

Klára Spilková v tomto týdnu hraje další turnaj LPGA, tentokrát s názvem LPGA Mediheal Championship, který se hraje v Daly City v Kalifornii. Spilková začala výborným kolem za 71 ran (-1), druhé se jí sice tolik nepodařilo, ale po výsledku 76 ran (+4) s celkovým skóre +3 prošla cutem z dělené 58. pozice a čekají ji tak víkendové boje.

Podobně jako Spilková byl úspěšný také Stanislav Matuš v rámci Challenge Tour a turnaj Challenge de Cadiz ve Španělsku. Po kolech 72 ran (E) a 71 ran (-1) postoupil cutem z dělené 45. příčky. Tolik už se nevedlo jeho českým kolegům, Gordan Brixi zahrál 73 ran (+1) a 72 ran (E), což ho zařadilo na první nepostupovou 75. pozici. Aleš Kořínek po kolech 76 a 75 ran skončil 133..

Teprve jedno ze tří kol mají odehráno hráči na Symetra Tour a na LET Access Series, kde má český golf také své zastoupení. Na Symetra Tour začala Karolína Vlčková výsledkem 71 ran (-1) a po prvním kole je na 44. příčce.

Na LET Access Series ve Francii začaly české hráčky výborně, Jana Melichová a Kateřina Vlašínová zahrály obě 71 ran (-1) a jsou na dělené sedmé příčce. Třetí do party Tereza Melecká obešla hřiště za 73 ran a je jednadvacátá.

Text: Martin Kovařík
Foto: sunshinetourimages.co.za