Šideri Váňová odstartovala v Austrálii druhou sezónu LET

LET a ALPG – Womens NSW Open, NSW, Canberra, Austrálie

Šideri Váňová tento týden odstartovala v Austrálii svoji druhou sezónu LET.
Womens NSW Open je společným podnikem Ladies European Tour a Australian Ladies PGA. Váňová měla loni na tomto turnaji premiéru v LET. Neprošla cutem.

Hřiště Queanbeyan Golf Club má par 71 a délku 5.546 metrů.
Dotace turnaje je 150.000 australských dolarů. Loni zvítězila Meghan MacLaren.

Do prvního kola vyrazila Váňová včera (7.3.) v posledním flightu s Australankou Gennai Goodwin a Francouzkou Lara Plachetka-Pohl. Její start byl velmi dobrý hrála tři birdie a čtyři bogey.  Na první kolo spotřebovala 72 ran, jednu na par a zařadila se na 38. místo (+1).

Druhé kolo zahrála Váňová také skvěle! Pět birdie a dvě bogey dalo 68 ran, tři pod par a výrazný posun dopředu. Česká profesionálka prošla cutem a je na 13. pozici s celkovým skore -2.

Vede Islanďanka Islanďanka Valdis Thora Jonsdottir (-9). O dva údery zpět je na 2. místě Němka Karolin Lampert (-7). O třetí pozici se dělí Švédka Lynn Carlsson s Angličankou Meghan MacLaren (obě -6).

Další pozice: 5. Artis (-5),  9. De Pradenne, Johnson, De Roey (-4), 19. E.Nilsson, Booth, C.Alonso (-1), 29. S.Nilsson (+1), 36. Jimenez, Boineau (+2), 47. Colombotto (+3).
Cutem neprošly: Skarpnord, Folch, Frankish, Walsh, Daffinrud, Pogacar, Parker, Brewerton.

Na start třetího kola se Váňová postaví dnes v noci ve 23:35 ve společnosti Australanky Cassie Porter a Špabělky Silvie Banon.

Zdroj: www.golf.cz / Ivan Paggio