Sezóna Jiřího Zusky pokračuje dvojnásobným indickým zastavením

Druhá nejvyšší evropská profesionální série golfistů Challenge Tour pokračuje dvěma turnaji v Indii. Na startu Delhi Challenge (14.-17.3.) i Kolkata Challenge (21.-24.3.) bude také současná česká jednička Jiří Zuska.

Jiří Zuska hrál poprvé v nové sezóně Challenge Tour na turnaji NMB Championship v Jihoafrické republice, kde neprošel o dvě rány cutem. Ve vzdálenější indické destinaci bude mít k úspěšnějšímu výsledku hned dvě šance díky divokým kartám od pořadatele. Zatímco před měsícem do JAR odjížděl z přípravného kempu v USA na poslední chvíli jako náhradník, tentokrát měl informaci o startu k dispozici s předstihem a také dostatek času se do vzdálené destinace přepravit. V minulém týdnu se několik dnů chystal v Německu, do Indie vyrazil v sobotu.

 „Samozřejmě na mě na místě čekalo naprosto odlišné klima, teplota se pohybuje k třiceti stupňům a doprovázena je všudepřítomným smogem,“ svěřil se český golfista. Po zkušenostech s tamním chaosem na silnicích slibuje, že už si nebude nikdy stěžovat na pražskou dopravní špičku. Na zjišťování dalších specifik indického života však nemá příliš prostoru, většinu času tráví přípravou na hřišti v resortu Classic Golf & Country Club, nacházejícího se v téměř miliónovém městě Gurugram ve státu Hirijána, nedaleko hlavního města Nové Dillí.

„Hřiště vypadá velmi dobře, přirovnal bych ho k těm, která jsem zažil během univerzitních turnajů v Texasu včetně bermudy. Není příliš dlouhé, na dlouhá železa asi příliš nedojde. Očekávám, že se zde budou zapisovat hodně nízká skóre,“ předvídá Jirka.

První z dvojice turnajů začíná ve čtvrtek 13. března, český golfista vyrazí do úvodního kola v 8:40 hod místního času (4:10 SEČ), do druhého ve 13:25 (8:55 SEČ). Mezi 156 golfisty bude i další český golfista Gordan Brixi. Po dvou turnajích v Indii se v dubnu na dvě soutěžní akce přesune Challenge Tour do Abú Dhabí v Emirátech, do Evropy se Tour dostane až v květnu a jako třetí v pořadí přijde na řadu D+D REAL Czech Challenge v Berouně od 30. května do 2. června. Druhý tuzemský turnaj se bude hrát o dva týdny později (13. až 16. června) na Kaskádě.

 

Zdroj: Petr Halaburda

Foto: Louisville Golf