Royal Golf Club Mariánské lázně – poděkování za spolupráci v roce 2019

Rádi bychom tímto poděkovali Royal Golf Club Mariánské Lázně za celoroční spolupráci a zejména za péči a servis, který poskytovali po celý rok 2019 našim členům.

Royal Golf Club Mariánské lázně je historicky nejstarším hřištěm u nás. Toto hřiště bylo vybudováno a otevřeno v roce 1905 a to s devíti jamkami.

Hřiště Golf Clubu Mariánské Lázně je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť své doby. Hřiště leží na náhorní plošině 787 metrů nad hladinou moře.

Hřiště tvoří kompaktní jasně ohraničený areál, z nějž vybočují pouze dvě jamky dostavěné v roce 1978, aby nahradily dvě příliš krátké a stěsnané jamky původní. Greeny jsou ve srovnání s nově budovanými hřišti velmi malé, ale dobře chráněné bunkery. Hřiště je z větší části rovinaté. Na první pohled se může zdát snadné, při hře se však objeví řada nástrah, vyžadujících přesnou technickou hru.

Je obklopeno z velké části jehličnatými lesy, díky čemuž je na něm příjemně i ve velmi horkých letních dnech. V mnoha místech se otevírá výhled do okolní krajiny, která je přírodní a není rušena žádnou zástavbou. Vzduch je plný kyslíku a nasycený ozónem a je proto opravdovým pohlazením pro Vaše plíce.