Red Sea Egyptian Classic 2023 – zvítězil Guichard, Pavouček šestý

PGA of Germany – Pro Golf Tour, Red Sea Egyptian Classic, Suez, Egypt
(19. – 21.3.2023, +1 hodina)

Úterý – finálové kolo
Ve finálovém kole zazářil Dominik Pavouček. Hrál čistých šest birdie, 66 ran. Přeskočil 12 příček a přistál Top 10 na konečné, dělené 6. pozici (-6).
Jan Cafourek skvěle odehrál závěrečné kolo se čtyřmi birdie a jediným bogey, 69 ran. Turnaj uzavřel v první dvacítce, na 13. místě (-4).
Třetí Čech ve hře Šimon Zach obsadil 42. místo (+4).

Dominovali Francouzi, v první desítce jich skončilo šest. První z nich, Clement Guichard zvítězil s náskokem šesti úderů  (-13). Druhou pozici dělí dva Francouzi a dva Nizozemci. Jsou to Antoine  Auboin a Victor Veyret, Mike Toorop a Aydan Verdonkl (všichni -7).

Další turnaj egyptské série Pro Golf Tour, Little Venice Read Sea Open se koná za dva týdny, od 4.4. na stejném místě.

Výsledky

Skorkarty Dominika Pavoučka

 

Jan Cafourek - foto Ivan Paggio
Jan Cafourek

Pondělí – 2. kolo
Z Čechů postoupili do závěrečného kola Cafourek, Pavouček a Zach. Cafourek polevil, hrál dvě birdie, pět bogey, 75 ran a ustoupil na 14. pozici (+3). Dominik Pavouček hrál dvě birdie a tři bogey, 73 ran postoupil na 18. pozici (+1).
Šimon Zach hrál 73 ran a je na 38. míst(+3).
Do úterního finále nepostoupil Jiří Vik. Matyáš Zapletal po prvním kole odstoupil.

První pozici dělí Nizozemec Aydan Verdonk s Francouzem Clementem Guichardem (oba -6).  Na třetím místě se sešli Slovák Teták, Sloionec Stirn a Francouz Veyret (všichni -4).

Leaderboard

 

Jan Cafourek - foto PGT
Jan Cafourek

Neděle – 1. kolo
Tři dny po úvodním turnaji Pro Golf Tour 2023 pokračuje na stejném hřišti pět Čechů turnajem Red Sea Egyptian Classic 2023.
Jan Cafourek, Dominik Pavouček, Šimon Zach, Matyáš Zapletal a Jiří Vik odehráli první kolo na hřišti Sokhna GC s parem 72.
Nejlépe z Čechů začal Jan Cafourek. Hrál 68 ran s pěti birdie a jediným bogey, čtyři rány pod par a postavil se na 3. místo. Na 21. místě je další Čech Dominik Pavouček (-1).
Šimon Zach se v úvodním kole nedostal pod par, zapsal 74 ran a je na 52. místě (+2). Začátek turnaje se nepovedl Matyáši Zapletalovi a Jiřímu Vikovi. Zapletal hrál 79 ran a je na 104. místě, Vik 80 ran a je na 110. místě.
Hodnota cutu pro zítřejší druhé kolo je Even par.

Vede Slovinec Zan Luka Stirn (-6). Na druhém místě přenocuje Portugalec Pedro Lencart (-5). Třetí místo s Cafourkem dělí Slovák Teták, Švýcar Schüpbach, Nizozemec Verdonk a Francouzi Veyret s Guichardem (všichni -4).

Hraje se celkové Prize Money 30.000 Eur, ze kterých na vítěze čeká 5.000. Loni zvítězil Belgičan Yente Van Doren (-11)

Leaderboard

zdroj: golf.cz