RCOGT Grand Final Karlštejn 2. kolo – vedou Klein a Lebová

ČGF – 5. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour, Grand Final, Karlštejn (15. – 17.9.2023)

Sobota – 2. kolo
Čtrnáctiletý Louis Klein předvádí  skvělý, vyrovnaný výkon. Zopakoval pátečních 66 ran se sedmi birdie a jedním bogey, přičemřpět birdie zahrál v řadě od třinácté do sedmnácté jamky. Se skore -12 vede o dva údery přes Šimonem Zachem (-10). Třetí místo dělí dělí Jakub Janda se Štěpánem Daňkem (-6).

Další pozice mužů: 5. Zušťák, Pavelka, Formánek (-5), 8. Sedláček, Vysušil, Hejna (-3), 12. Tomi (-2), 13. Bača, Suk (-1), 15. Benák, Hejna, Hejlek (E), 20. Ješátko, Zapletal (+1), 22. Mňahončák, Bruzl, Kořínek (+2).

Leaderboard muži

V kategorii žen dále vede Kristýna Lebová (-4). Za zády má o ránu zpět Gabrielu Robertu Vítů (-3). Třetí místo dělí Kristýna Frýdlová a Sofie Hlinomazová (-2).

Další pozice žen: 3. Frýdlová, Hlinomazová (-2), 5. Křenovská, Tarantová (+2), 7. Váchová (+3), 9. Tauer (+3), 11. Stará (+5), 15. Vahalová, Křenková (+6).

Leaderboard ženy

 

Šimon Zach Kristýna Lebová - foto Ivan Paggio
Šimon Zach Kristýna Lebová

Pátek – 1. kolo
V kategorii mužů jsou v čele dva hráči s fantastickými výsledky. Na prvním místě je Šimon Zach (-7), který hrál 65 ran s deseti birdie a dvěma bogey, druhý je o ránu dále Louis Klein (-6). Hrál 66 ran s eagle, šesti birdie a jedním double bogey.
Třetí místo dělí trojice hráčů s výsledkem 68 ran (-4). Jsou To Pavelka, Tomi a Sedláček.

Další pozice mužů: 6. Švub, Formánek, Bača (-2), 9. Vysušil, Hejna, Daněk (-2), 13. Suk Jakub Janda (-1), 15. Lavoie (E), 20. Benák (+1), 24. Matouš Zach, Hejlek , Mňahončák(+2), 31. Kořínek (+3).

Leaderboard muži

V kategorii žen vede Kristýna Lebová (-3) před dvojici Křenovská, Frýdlová (obě -1).

Další pozice žen: 4. Tarantová, Vítů (E), 6. Váchová, Hlinomazová, Křenková (+1), 11. Vahalová,  (+4), 15. Tauer (+4).

Leaderboard ženy

Golf Karlštejn - foto Ivan Paggio
Golf Karlštejn –

Úvod
Závěrečný pátý díl série Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour, se uskuteční od pátku 15. do neděle 17. září na Karlštejně. Hrát může 77 mužů a 38 žen, které si účast ve finále vybojovalo v předchozích čtyřech turnajích. Hrají se tři kola. Cut po druhém kole pustí do nedělního finále 42 hráčů a 24 hráček. Do celkového hodnocení RB COGT se počítá součet bodů za dvě nejlepší umístění z turnajů základní části spolu s body získanými v Grand Finále.

V mužské části hrají lídr žebříčku Louis Klein, Timotej Formánek, Štěpán Daněk, Aleš Kořínek, David Siwy, Vojtěch Pavelka, David Tomi. Neúčastní se Filip Mrůzek který hraje Challenge v Portugalsku

V ženském poli jsou ve hře Váchová, Hlinomazová, Tauer nebo Tarantová. Neúčastní se Kousková, která stejně jako ostatní české profesionálky hraje turnaj LET ve Švýcarsku a Vodičková, která je v evropském týmu  Ping Junior Solheim Cup ve Španělsku.

Leaderboard

Zdroj: Golf.cz

Foto: Ivan Paggio