První kolo se v Rakousku Čechům nepovedlo

První kolo na turnaji European tour v Rakousku má za sebou dvojice českých hráčů Stanislav Matuš a Ondřej Lieser, bohužel se však oběma úvodní dějství turnaje Austrian Golf Open nepovedlo a pohybují se v plusových číslech.

První z českých zástupců do turnaje vstoupil Ondřej Lieser, jenže úvod byl opravdu z říše hrůzy. Začátek bogey, bogey, double bogey znamenal ztrátu hned od prvních jamek, pak sice přišly dvě birdie, ale i tak byl po prvních devíti jamkách dvě rány nad par. Druhou devítku nejlepší český profesionál začal dalším double bogey, pak sice přislo birdie na jedenáctce, jenže posléze už přicházaly jen ztráty – bogey na čtrnáctce, double na patnáctce a další double na osmnáctce. Celkové skóre tedy činilo 80, +8, z čehož resultovala 132. příčka.

Stanislav Matuš si v prvním kole vedl lépe, první devítka byla poměrně divoká – birdie na jedničce, double na dvojce, bogey na trojce, birdie na čtyřce, bogey na sedmičce a další birdie na osmičce. Celkově tedy ránu nad par po první polovině kola, ve druhé už český profesionál zaznamenal sedm parů a další dvě bogey, celkový výsledek tedy byl 75 ran, +3 a díky tomu 71. příčka.

Ve druhém kole čeká na oba zástupce českých barev boj o postup do víkendových bojů. Po prvním kole vede španělský golfista Alejandro Canizares s výsledkem pět pod par před pěticí hráčů, mezi kterými je i vítěz dvou majorů Martin Kaymer se skóre čtyři pod.