ProGolf Tour – Lieser v jamkovce třetí

PGA of Germany – New Golf Club Matchplay Championship, Neu-Ulm, Německo (2. – 5.9.2018)

Středa – jamkovka
Ondřej Lieser porazil ve čtvrtfinále  Skota Christophera MacLeana 3:2 a až v semifinále ho porazil Polák Mateusz Gradecki 3:2. Gradecki ve finále porazil Baptista Acharda  a stal se jamkovým mistrem New Golf Clubu.

Lieser v boji o třetí místo vyhrál nad Němcem Maxmilianem Walzem na 11. jamce.

Konečný pavouk jamkovky

PaveoukNewGCfinal

.

Úterý – jamkovka
Prvním kolem jamkovky (hraje se na 9 jamek) prošli Lieser i Kořínek. Lieser vyřadil Švýcara Galliana na 9. jamce, Kořínek porazil Rakušana Fabiana Winklera až na 13. jamce. V osmifinále byl opět úspěšný Ondřej Lieser. Němce Michaela Zimmera porazil 3:2. Aleš Kořínek podlehl Němci Dominicu Zrennerovi na 9. jamce.

Scoring jamkovky

Aleš Kořínek

Pondělí – 2. kolo
Aleš Kořínek se utrhl ze řetězu. V druhém kole hrál jenom birdie a bylo jich celkem osm, hrál 64 ran. Celkové skore -7 ho vyneslo o 33 pozic výše na 11. místo.
Ondřej Lieser došel v paru se dvěma birdie a dvěma bogey a je na 18. místě (-6). Oba čeští hráči postoupili do pavouka jamkovky.

Michal Pospíšil po šesti birdie, bogey a dvou double bogey je  jednu ránu pod parem. V kvalifikaci skončil na 35. místě (-1) a do jamkové části, určené pro 32 nejlepších nepostoupil.

Kvalifikaci vyhrál Polák Mateus Gradecki s impozantním skore -14.

Leaderboard kvalifikace

.

.

NewGC465Neděle – 1. kolo
Jamkového mistrovství New Golf Clubu se účastní Aleš Kořínek, Ondřej Lieser a Michal Pospíšil. Šampionát má dvě kola kvalifikace a vyřazovací jamkovku pro 32 hráčů.

V prvním kole kvalifikace se Lieser skvělým výkonem 66 ran, s eaglem, šesti birdie a dvěma bogey usadil na 5. místě (-6). Michal Pospíšil je na 18. místě (-2), Kořínek na 44. pozici (+1).

Vedení sdílejí Skot Chris Robb a Polák Mateusz Gradecki (oba -9).

Hraje se na devítijamkovém hřišti New GC s parem 72.