Proběhl turnaj základních škol

Proběhl již šestý ročník turnaje základních škol, kde je PGAC dlouholetým partnerem a prezident Jan Mergl vytvořil i metodický program s dovednostními soutěžemi. Turnaj se konal 5.-6. června v kouzelném golfovém prostředí Kořenec Golf and Ski Resortu.
Po příjezdu čekal na jednotlivé týmy odpolední trénink, exhibice s členem PGA of Czech Republic Lukášem Tintěrou, slavnostní večeře a rozlosování týmů do jednotlivých soutěžních dvojic. Od časného rána druhého dne probíhala samotná soutěž. Z členské základny PGAC se zúčastnili turnaje trenéři Tomáš Daul, Petr Moučka, Tomáš Tvoroch, Michal Kucharčík.
Formát hry byl Texas-scramble na 6 jamek a o celkovém vítězi turnaje výrazně rozhodly dovednostní soutěže, které mají žáci možnost trénovat v hodinách přímo na škole.
Turnaje se zúčastnilo devět základních škol a byl zařazen do projektu s názvem GolfSixes Leauge, který je podporován i R&A a je pod projektem ČGF se školou na golf.

„Úspěch pilotních akcí v Evropě ukázal, že GolfSixes League představuje perfektní řešení pro mladé hráče, aby jim pomohl v jejich golfových začátcích, a to zábavným a poutavým způsobem, a zároveň aby si vyzkoušeli týmové zapojení do hry. Jsme nesmírně potěšeni, že spolupráce na mezinárodních úrovních zafungovala výborně. Je skvělé pozorovat, jak skvělou práci lze odvést, když PGA a její členové, federace, kluby atd. pracují společně na dosažení stejných cílů,“ komentoval rozšíření GolfSixes do dalších zemí CEO CPG Ian Randell.

Vítězi se staly všechny zúčastněné děti ze základní škol a putovní pohár za první místo si odvezla ZŠ Chválenická 17 z Plzně.

Gratulujeme a děkujeme všem, kdo se podíleli na turnaji a především srdci celého turnaje Tomáši Přikrylovi.