Pro Golf ve Schladmingu – Daněk nejlepší z Čechů

Pro Golf Tour – Schladming Dachstein Open 2020, Oberhaus, Rakousko (2. – 4.9.2020)

Pátek – finálové kolo
Nejlépe z Čechů se umístil Štěpán Daněk. O jedno místo minul Top 10, skončil na 11. pozici (-7). Ve třetím kole zahrál také skvělý výsledek 67 ran se čtyřmi birdie a jediným bogey, tři pod par. ZA umístění získal odměnu 700 Eur
O ránu dál na 17. místě skončil Jan Cafourek (-5).
Na 35. místě se umísti amatér Petr Hrubý (-1).
Aleš Kořínek a Michal Pospíšil skončili společně na 44. pozici (+3).
Zvítězil Němec Thomas Rosenmüller (-17). Je to jeho druhý triumf za sebou. Před týdnem zvítězil v Kynžvartu.
O druhé místo se podělili Němec Lampert a Polák Gradecki (oba -13).
Francouz Julien Brun obsadil 5. místo (-10).

Další pozice: 5. Walz (-10), 9. Bem (-8), 17. Fleer (-5), 22. Galiano (-4), 28. am Breimer (-3), 38. Valášek, Pietzsch (E).

Konečné výsledky

Čtvrtek – 2. kolo
V druhém kole exceloval Čech Štěpán Daněk. Zahrál nejnižší číslo kola, 64 ran s s šesti čistými birdie. Výsledek ho katapultoval do první dvacítky k Janu Cafourkovi na 19. místo (oba -4).
Jakub  Bareš napravovoval včerejší katastrofu. Zlepšil se o 10 ran, 67, ale celkový výsledek +4 ho do finálového kola nepustil
Neprošel ani Roman Šebrle s celkovým skore +17.
Vedou  Francouz Bem a Němec Rosenmüller (ob a -10). Na třetí místo ustoupil Polák Mateusz Gradecki (-9).

Další pozice:  4. Walz (-8), 7. Bekirian (-7), 11. Brun, Heinzinger (-5), 25. Galiano, Gouveia (-3), 34. am Breimer (-1)38. Valášek, Fleer, Pietzsch (E).
Cutem neprošli: Bareš, Leskovar, Friezs, Šebrle.

Leaderboard

Středa – 1. kolo.
V prvním kole zahráli z Čechů nejlépe Cafourek a Pospíšil, oba shodně 69 ran a dělí 33. místo (-1).

Vedou  Polák Mateusz Gradecki a Rakušan Bernard Neumayer (oba -6). Na třetí příčce se sešli Němci Rosenmüller, Euler a Heinzinger a rakouským amatérem Regnerem (všichni -5).

Prvních devět jamek se výrazně nedařilo Jakubu Barešovi. V polovině kola byl vinou tří bogey a jednoho double bogey pět ran nad parem. Bída vyvrcholila na 12. jamce, kde na paru pět zahrál devět ran a rázem byl na skore +9. Na posledních šesti jamkách dokázal dvěma birdie srazit skore alespoň na konečných +7. Zařadil se do druhé stovky pořadí.

Francouz z Albatrossu Julien Brun hrál 67 ran, se čtyřmi birdie a jedním bogey a je na 13. místě (-3).

Další pozice: 7. Walz, Bem (-4), 13. Valášek (-3), 33. Fleer, Pietszch (-1), 44. am Breimer, Leskovar (E), 70. Galiano (+2), 95. Friezs (+4), 104. Iten (+5).

Leaderboard

Úvod

Profesionálové Jakub Bareš, Jan Cafourek, Štěpán Daněk, Aleš Kořínek, Michal Pospíšil, Roman Šebrle a amatér Petr Hrubý jsou přihlášeni na jedenáctý turnaj série Pro Golf Tour, který se premiérově koná v rakouském Schladmingu.

Hrají Fleer, Gradecki, Rosenmüller, Brun, Iten, Leskovar, Valášek. Na startu bude také mnoho německých a rakouských amatérů.

Dějištěm je hřiště GCC Schladming Dachstein s parem 70, umístěném na břehu řeky Enns, v údolí věhlasného lyžařského střediska.