Pro Golf Tour – ALTEPRO Trophy 2021

Kynžvart 23. 8. 2021

V tradičním termínu se na západě Čech setkají účastníci třetí evropské ligy Pro Golf Tour, na turnaji s názvem ALTEPRO Trophy 2021. V trochu pozměněném formátu se soutěž odehraje mezi 27. a 29. srpnem na hřištích Sokolov a Kynžvart.

Ve startovním poli nebudou chybět úspěšní čeští profesionálové v čele s Matyášem Zapletalem, který prošel na D+D Real Czech Masters cutem, v hráčské poli budou také Jan Cafourek, Štěpán Daněk či Michal Pospíšil. Nominanty promotéra, společnosti Česká 1, jsou tentokrát převážně nadějní čeští amatéři včetně skoro místního Vítka Nováka.

V pátek 27. srpna se hraje hřiště v Kynžvartu, v sobotu pak v Sokolově. Do nedělního kola postoupí cutem 40(+T) nejlepších hráčů, finálové boje uvidí taktéž Kynžvart. Vstup do obou areálů je bezplatný a hráči určitě ocení případnou diváckou kulisu.

ALTEPRO Trophy je jedenáctým podnikem letošního kalendáře Pro Golf Tour, hraje se o prize-money ve výši 30.000 eur. Prvních pět hráčů v každoročním žebříčku získává plnou kartu na příští ročník Challenge Tour a nemusí tedy do kvalifikační školy. V minulosti takto do vyšší soutěže postoupili například Marek Nový či olympionik Ondřej Lieser.

 

Kontakt pro další informace:

Radovan Vrátný

vratny@9026.cz

777 959 348

 

Text: Radovan Vrátný