PGT – Castanea Resort – skvělý Cafourek skončil třetí

PGA of Germany – Pro Golf Tour,  Castanea Resort Championship, Adendorf, Německo (28. – 30.9.2020)

Středa – finálové kolo
Zvítězil Němec Philipp Mejow (-16) pře Francouzem Julienem Brunem (-13). Třetí pozici dělí pětice hráčů ve které je i český hráč. Jan Cafourek získal skvělé dělené 3. místo díky vyrovnaném výkonu 68,68,69 (-12). Pozici sdílí Jeremy Freiburghaus, Arnaud Ahoua, Thomas Rosenmüller a Jan Bekirian. Za umístění získal Cafourek 2.227 Eur.
Do Top 10 se ještě vešel Aleš Kořínek na 10. místě (-9). Obdrží odměnu 1.162 Eur.
Dalším Čechem v pořadí je Michal Pospíšil na 29. místě (-2). Jakub Bareš Obsadil 43. příčku (+1), Štěpán Daněk 55. místo (+6).

Další pozice: 9. Gradecki (-10), 12. Heinzinger, Galliano (-8), 17. Hirmer (-6), 22. Iten, Bögel (-3), 47. Walz (+3).

Konečné pořadí

Turnajem Castanea Resort se uzavřel Order of Merit 2020. První tři hráči získali kartu na Challenge Tour. Jsou to Němec Thomas Rosenmüller, Francouz Julien Brun a Švýcar Jeremy Freiburghaus.
Nejlépe umístěným Čechem je Aleš Kořínek na 10. místě.

Úterý – 2. kolo
Jan Cafourek zahrál ještě lépe než včera. Sice mu uteklo jednou double bogey a jedno, zato nasázel hned osm berdíků. V druhém kole přinesl 67 ran, pět pod par. Výsledek ho vynesl na 3. místo (-9).
Aleš Kořínek si polepšil. Hrál o tři rány lépe, 68 ran a postoupil na 17. pozici (-5). Podobně Michal Pospíšil. Zahrál o pět ran lépe a vyskočil o dvacítku míst na 23. pozici (-3).
Štěpán Daněk je na 37. pozici (+1), Jakub Bareš na 42. místě (+2).
Na prvním místě jsou společně Němec Philip Mejow a Francouz Julien Brun (oba -11).

Další pozici: 4. Bekirian (-8), 9. 9. Heizinger, Rosenmüller, Bem (-7),  13. Freiburghaus, Hirmer (-6), 17. Gradecki (-5), 32. Fleer, Iten (-1), 42. Walz (+2).

Leaderboard

Pondělí – 1. kolo
Jan Cafourek zahrál skvělé kolo se sedmi birdie a třemi bogey. Výsledek 68, čtyři pod parem ho zařadil do Top 10 na 8. místo (-4).
Dalšími Čechy v pořadí jsou Aleš Kořínek a Štěpán Daněk na 31. místě (-1). Michal Pospíšil je na 46. místě (+1). Nejméně dařilo se Jakubovi Barešovi. Je v šesté desítce pořadí (+3).
Vede Němec Michael Hirmer (-7), na 2. místě je Francouz Leonard Bem (-6). Třetí pozici dělí pětice hráčů, ve které je Brun, Bekiriean, Bögel, Braunig a Rosenmüller  (-5).

Další pořadí: 16. Gradecki, Freiburghaus (-3), 34. Fleer (-2).

Leaderboard

Castanea Golf Resort

Úvod
Jakub Bareš, Jan Cafourek, Štěpán Daněk, Aleš Kořínek a Michal Pospíšil se účastní závěrečného turnaje Pro Golf Tour 2020 v německém Adendorfu.
Na startu budou všichni hráči z první desítky Order of Merit Rosenmüller, Brun, Freiburghaus, Bekirian, Veyret, Gradecki, Iten a Hirmer. Hráči na předních místech budou bojovat o vítězství v Order of Merit.
Nejvýše postaveným Čechem na žebříčku je Aleš Kořínek na 11. pozici.