Ondřeje Liesera čekají tři turnaje na European tour

Hned následující tři zastávky European tour budou velmi zajímavé pro české diváky, mohou se totiž těšit na české zastoupení na těchto turnajích, které se budou konat během nejbližších tří víkendů.

Program European tour po Masters odstartuje ve čtvrtek v Diamond Country Clubu nedaleko Vídně, kde na hráče čeká Austrian Golf Open. Na tomto turnaji bude mít Česká republika hned dvojí zastoupení, protože kromě Ondřeje Liesera, který už se během turnajů v Keni na nejvyšším evropském okruhu etabloval, se do tohoto turnaje dostal také Stanislav Matuš. Kromě obou Čechů se na turnaji představí například dvojnásobný vítěz majorů Martin Kaymer, mladík Rasmus Hojgaard nebo Sam Horsfield. Obhájcem vítězství na Austrian Golf Open je skotský golfista Marc Warren, v roce 1995 na tomto turnaji, tenkrát ještě s názvem Hohe Brücke Open zvítězil Alex Čejka.

Hned o týden později pak Ondřej Lieser vyrazí na Gran Canaria Lopesan Open, které se bude hrát na golfovém hřišti Melonoras na ostrově Gran Canaria. Na tenhle turnaj dorazí hráči jako Antoine Rozner, Alexander Levy, Eddie Pepperell nebo Andy Sullivan. Hlavní postavou turnaje pak bude domácí Rafa Cabrera Bello.

Na přelomu dubna a května se pak kolotoč European tour přesune na další španělský ostrov Tenerife, kde se v Golf Costa Adeje uskuteční Tenerife Open. Tady se představí spolu s Lieserem například účastník posledního Ryder cupu Thorbjorn Olesen, dvanáctý hráč uplynulého Masters Robert Macintyre nebo Jazz Janewattananond. Tento turnaj se do kalendáře European tour vrací po šestadvaceti letech a v minulosti ho dokázal dvakrát ovládnou José María Olazábal.

Ondřej Lieser na nadcházející trojici turnajů bude chtít navázat na své povedené výsledky ze dvou dějství European tour v Keni. “Výsledky v Keni byly na úvod sezóny dobré a když se mi podaří zlepšit úvodní kola, tak by to mohlo být ještě lepší. Tři turnaje ve třech týdnech, navíc i s cestováním, budou poměrně zápřah, ale moc se na další vystoupení na European tour těším,” říká z dějiště prvního turnaje Ondřej Lieser.

Autor: Martin Kovařík, foto: archiv Ondřej Lieser