Ondřej Lieser zvládl znovu projít cutem!

Ondřej Lieser vstupoval do druhého kola Kenya Savannah Classic s jasným úkolem – zahrát co nejnižší skóre, které ho posune do dalších finálových bojů na European tour, po úvodním kole +1 totiž potřeboval stlačit svůj výsledek pod par.

Ve druhém kole startoval český profesionál z jedničky a hned od úvodu kola bylo vidět, že se svou pozicí mimo cut chce něco udělat. Skóroval na obou tříparech první devítky – na dvojce a čtyřce, přidal také další birdie na pětiparové šestce a čtyřparové sedmičce a devítce. Po první polovině kola tak byl na skóre -5 za kolo.

Parádní tažení druhým kolem pokračovalo i na desáté jamce, už šesté birdie kola znamenalo virtuální posun na pomezí čtvrté desítky turnaje. Jenže poté se nepodařilo skórovat na dvou pětiparech a přišlo také první bogey dne na třináctce. Lieser tak byl přesně na hranici cutu, který v těchto chvílích visel na hodnotě -4. Následovaly čtyři pary v řadě a na osmnáctou jamku tak český golfista přicházel s potřebou zahrát par pro postup do dalších kol. Druhá rána na čtyřparu sice skončila lehce vlevo od greenu, ale následná přihra na několik centimetrů a jeden jednoduchý putt znamenaly další postup.

Autor: Martin Kovařík