Ondřej Lieser znovu startuje na European Tour

Český profesionál Ondřej Lieser se v tomto týdnu opět představí na European Tour, čeká ho totiž Gran Canaria Lopesan Open, které se hraje na hřišti Meloneras Golf s parem 70. Ve svém čtvrtém turnaji v této sezóně odstartuje do prvního kola z první jamky v 8:50místního času (10:50 SELČ), jeho parťáky ve flightu budou Louis De Jager a Ajeetesh Sandhu.

Turnaj na Kanárských ostrovech se hraje pod záštitou Rafa Cabrero-Bella, který je rodákem z tohoto souostroví. Turnaj bude vysílat také český Golf Channel, který přinese v přímých přenosech všechny čtyři kola.

Nejvyšší evropská tour zůstane na Kanárských ostrovech po následující tři týdny, k původně plánovaným Gran Canaria Lopesan Open a Tenerife Open totiž přibyl ještě turnaj Tenerife Championship, kterým vedení European Tour zareagovalo na odložení Open de France. “Bylo pro nás důležité nabídnout po odložení turnaje ve Francii turnajové možnosti členům European Tour. Třetí turnaj na Kanárských ostrovech navíc pomůže omezit cestování pro hráče, kedíky i lidi z organizace turnaje,” říká CEO European Tour Keith Pelley.

V tomto týdnu se opět rozbíhá také Challenge Tour, která svůj program odstartuje v Jihoafrické republice. U prvního turnaje s názvem Limpopo Championship ještě nebude Stanislav Matuš, dalších dvou turnajů na jihu Afriku už se ale plánuje také zúčastnit, proto přijde do akce na Bains Whisky Cape Town Open a na Dimension Data Pro-Am.

Autor: Martin Kovařík, foto: archiv Ondřej Lieser