Ondřej Lieser vítězem Penati Slovak Open Championship 2020

Čtvrtý ročník se nepochybně vydařil!

Po dvou hracích dnech jsme v Penati Golf Resortu, na hřišti Legend poznali vítěze Penati Slovak Open Championship  2020. Nejvyšší výhru v dosavadní krátké historii akce, 10.000 Eur jsi odnesl Ondřej Lieser z České Republiky, který loni skončil druhý, po nezapomenutelném play off s Rorym Sabbatinim.

 

Vítězství si vybojoval výkonem 71 a 67 ran, -8 / 138 ran. Výborný golf předváděli i dva amatérští hráči, kteří skončili na děleném druhém místě, spolu s dvěma profesionály. Shodným výkonem -4 se mohli pyšnit amatéři Filip Ráža (Česká Republika, mezinárodní mistr SR 2019) a slovenský amatér Pavol Mach. Peněžní odměnu za druhé místo si převzali profesionálové Štěpán Daněk a Michal Pospíšil. Dělené třetí místo patří profesionálům Filipovi Mrůzkovi a Gregg LaVoie (USA), žijícím v Praze.

 

Výborně připravené hřiště, letní počasí, náročné greeny na přesnost přihrávek a silná konkurence způsobily, že jsme byli svědky spousty obratů, i když Ondřej Lieser vyhrál s přehledem a bez play off, turnaj byl do poslední chvíle napínavý.

Ondřej Lieser zhodnotil turnaj slovy :” Nejlepší turnaj v Československu, turnaj byl výborně organizovaný, od prvního do posledního a opět organizátoři a promotéři Pavol Bielik a Peter Petrovič přidali něco navíc, co akci dává punc neprestižního turnaje.”

 

V průběhu turnaje bylo poprvé použito online zapisováni výsledků, kdy si hráči průběžně aktualizovali sami vlastní skóre přes mobilní aplikaci. “To je jedna z možností, jak může v budoucí scoring vypadat. Systém to je bezesporu zajímavý a perspektivu. ” Komentoval hlavní rozhodčí Rastislav Michalák.

zdroj: golfslovakopen.sk