Ondřej Lieser skončil na druhém turnaji v Keni třicátý

Ondřej Lieser má za sebou druhý podnik European tour v Keni, na Kenya Savannah Classic skončil tentokrát na třicátém místě, o tři místa tak vylepšil svou pozici z minulého týdne.

V závěrečném kole to dlouho vypadalo na další báječné tažení českého profesionála, protože po šesti jamkách byl díky bierdíkům na jedničce, trojce a šestce tři rány pod par. Pak se však skórovací stroj malinko zabrzdil, přišly bogey na desítce a jedenáctce, vzápětí také birdie na dvanátce a do konce samé pary, celkově tedy výsledek 69 ran (-2).

I přesto, že Lieser nezopakoval báječné skóre z druhého a třetího kola, tak se mírně posunul v celkovém pořadí turnaje. O třicáté místo se podělil například s Aaronem Raiem nebo Shubhankarem Sharmou, kteří oba mají již dva triumfy na European tour v kariéře.

O celkovém vítězi turnaje muselo rozhodnout play-off, do něj se ovšem nedostal po třetím kole vedoucí Harding, který v pátek zahrál pouze plus dva. Místo něj si to p triumf rozdali Daniel Van Tonder a také thajský postrach všech světových komentátorů Jazz Janewattananond, oba poslední kolo obešli za 64 ran. V rozstřelu byl úspěšnější na třetí jamce jihoafričan Van Tonder, jenž po dvou parech zahrál birdie a rozhodl o svém vítězství.

Autor: Martin Kovařík