Ondřej Lieser se zaskvěl albatrosem!

První vystoupení v letošním ročníku European tour má za sebou na Magical Kenya Open Ondřej Lieser. Do finálového kola vstupoval se skóre -2 a chtěl se pokusit probojovat pořadím vpřed. To se mu podařilo a navíc se zapsal do historie skvělým albatrosem!

Stejně jako ve druhém a třetím kole startoval Lieser i ve čtvrtém dějství z desáté jamky, na prvních sedmi jamkách zapsal samé pary a skórovat se mu povedlo poprvé díky birdie na sedmnáctce a hned vzápětí také na osmnáctce.

Na druhé devítce sice zapsal na trojce bogey, ale pak přišla série z říše snů – birdie na pětce, albatros (!!!) na pětiparové šestce, birdie na sedmičce a birdie na osmičce. Následoval už jen par na jeho osmnácté jamce a celkově 64 ran (-7). V součtu tedy druhé nejlepší kolo dne za Sebastianem Garciou Rodriguezem, který zahrál ještě o ránu lépe. Lieserovi to nakonec stačilo na 33. místo, až za ním skončili hráči jako Soren Kjeldsen, Haydn Porteous nebo Raphael Jacquelin.

Vítězem turnaje se stal Justin Harding z JAR, který zvítězil před americkým golfistou Kurtem Kitayamou. Harding zaznamenal celkové skóre – 21, Kitayama byl o dvě rány horší.

Po prvním turnaji, který se díky účasti ve všech čtyřech kolech a hlavně díky výsledku v tom posledním dá hodnotit jako velmi úspěšný, čeká na Ondřeje Liesera další turnaj v Keni na hřišti v Karen Country Clubu v Nairobi, tentokrát s názvem Kenya Savannah Classic. Dotace turnaje je opět jeden milion Euro a hraje se o dva tisíce bodů do žebříčku Road 2 Dubai. Turnaj se hraje netradičně už od úterý do pátku.

Autor: Martin Kovařík,