Ondřej Lieser prošel na Mallorce cutem

Ondřej Lieser zvrátil bilanci v letošní sezóně na European Tour do pozitvního směru, když na Mallorca Golf Open prošel cutem a nakonec vybojoval 45. příčku v turnaji, za což získal 5410 EUR.

Byl to však pořádný boj v podání nejlepšího českého profesionála, ještě dvě jamky před koncem druhého kola to vypadalo, že se do víkendových bojů nepodívá, ale naštěstí přišla na sedmnáctce a osmnáctce dvojice birdie, díky které proklouzl do finálových kol.

V tom sobotním pak zahrál výsledek -1, když byl v průběhu kola už -4, ale přišly bogey na jamkách 15, 16 a 17. V nedělním posledním kolem obešel hřiště Golf Santa Ponsa za 68 ran (-2) a na čtrnácté čtyřparové jamce zahrál eagle. Celkově tak měl na svém kontě výsledek -2 a o pozici v turnaji se dělal například s Lucasem Bjerregaardem.

Vítězem turnaje se stal dánský profesionál Jeff Winther s výsledkem -15, rána ho dělila od trojice pronásledovatelů ve složení Pep Angles, Jorge Campillo a Sebastian Soderberg.

European Tour pokračuje od 4. do 7. listopad na Dom Pedro Victoria Golf Course v Portugalsku, kde se bude hrát Portugal Open, i zde v entry listu figuruje Ondřej Lieser.

Autor: Martin Kovařík.