Oba čeští hráči v Rakousku jednu ránu od cutu

Druhé kolo za sebou mají čeští zástupci na turnaji European tour v Rakousku, na Austrian Golf Open předvedli Ondřej Lieser i Stanislav Matuš lepší výsledky než v prvním kole, jenže oběma nakonec na postup do víkendových bojů chyběla jedna jediná rána.

Ondřej Lieser šel na hřiště jako první z české dvojice, tentokrát startoval z desáté jamky. Po birdie na šestnáctce a bogey na sedmnáctce byl po polovině kola v paru. Pak se ovšem rozjel skórovací stroj a český profesionál zaznamenal čtyři birdie na prvních čtyřech jamkách Diamond Country Clubu. Na druhé devítce pak už nechyboval, a celkově tak obešel hřiště čtyři rány pod par, což je o dvanáct ran lepší výsledek než v kole prvním.

Stanislav Matuš dnes také startoval z desáté jamky a první polovinu kola obešel podobně jako Ondřej Lieser, nejprve skóroval na třináctce a jednu ránu ztratil na čtrnáctce. Po polovině kola tak byl rovněž v paru. Na druhé devítce pak přišlo jedno birdie a dvě bogey, takže celkově jedna rána nad par a v součtu s prvním kolem +4 stejně jako Ondřej Lieser.

Hranice cutu se nakonec zastavila na skóre +3, takže se oba čeští hráči do víkendových kol nepodívají. Na prvním místě je po dvou kolech španělský hráč Alejandro Canizares s výsledkem -7 před dvojicí John Catlin a Martin Kaymer, kteří na něj ztrácí jednu ránu.

 

Autor: Martin Kovařík, foto: archiv Ondřej Lieser