Nový kalendář Challenge Tour potvrzuje stabilitu Relmostu v Evropě

Třiadvacet potvrzených turnajů je v kalendáři European Challenge Tour pro rok 2016. Své pevné místo v něm mají turnaje promotérské společnosti Relmost. D+D Real Czech Challenge se bude hrát v resortu na Kunětické Hoře od 26. do 29. května. Půjde už o 5. ročník. Ve slovenském resortu Penati se koná třetí ročník D+D Real Slovakia Challenge od 7. do 10. července. Na obou turnajích se zvyšují prize money o 5 tisíc Euro. V Česku se bude hrát o 175 tisíc a na Slovensku o 170 tisíc Euro.

„Ve střední Evropě plus v Německu, Rakousku není momentálně stabilnější a silnější promotér, než je Relmost. V Česku budeme mít oslavu půlkulatin, turnajů s pěti a víceletou nepřetržitou tradicí zůstalo v seznamu jen několik. Naopak skončil challenge turnaj v německém Bad Griesbachu, nejistý je osud rakouského turnaje,“ komentuje kalendář Petr Dědek, majitel Relmostu.

Po šesti letech se vrátil do programu Challenge Tour Egypt. Zásluhou legendárního Roberta Karlssona se bude hrát Swedish Challenge a třetím nováčkem je Ras Al Khaimah Golf Challenge ve Spojených arabských emirátech. Bohužel nejistá je budoucnost turnaje ve Španělsku, kde ze dvou akcí zůstává méně oblíbená na Kanárských ostrovech. Skončil turnaj ve Finsku a po pěti letech vypadla Madeira, která byla zároveň součástí European Tour.

Svůj vliv na existenci turnajů v Rakousku sehrála volba dalšího evropského dějiště Ryder Cupu v roce 2022. Rakousko v kandidatuře neuspělo a důsledkem je nejisté pokračování turnaje European Tour Lyoness Open a potažmo turnaje Challenge Tour v Korutanech, který se konal pravidelně od roku 2009. Na druhou stranu Itálie díky zvolení pořadatelem Ryder Cupu navyšuje prize money. Italian Challenge se bude hrát o 250 tisíc Euro, k tomu se plánuje druhý turnaj Challenge Tour a příliv investic pocítí vlajková loď Italian Open v rámci European Tour. V každém případě přibývá turnajů mimo Evropu. Letos to bude 7 akcí. Podle současného kalendáře bude poslední turnaj v Evropě už druhý týden v září, což se ještě v historii European Challenge Tour nikdy nestalo.

.