Na Valné hromadě byl představen titulární partner Czech PGA Tour

V neděli 29. ledna proběhla v kongresovém sálu pražského hotelu Step výroční Valná hromada PGAC. Zúčastnilo se jí téměř 80 členů a to za přítomnosti představenstva PGAC ve složení Petr Nitra, Roman Svoboda, Oldřich Nechanický sen., Barbora Barcalová, Jan Mergl a Tomáš Gryc. Ondřej Trupl se z důvodu nemoci omluvil.  Za Českou golfovou federaci byl na Valné hromadě přítomen Luboš Klikar, který vyzdvihl především dobrou práci ve vzdělávacím procesu PGAC a připomněl možnost větší spolupráce obou organizací. Následně si členové vyslechli zprávu o činnosti Czech PGA za rok 2016, dále pak podrobnosti o hospodaření organizace a informace o práci Vzdělávací a metodické komise.

Ve zprávě Komise pro media a komunikaci byl představen nový projekt s názvem Česko hraje golf, který volně navazuje na obdobný projekt ČGF s názvem Hraj golf, změň život. Další novinkou v této sezóně je Czech PGA Junior Tour, tedy série šesti otevřených turnajů pro děti od šesti let, k jejímuž spuštění se PGAC inspirovala u PGA of South Florida.

Tradičně nejvíce času bylo věnováné schválení rozpočtu pro rok 2017. Po obsáhlejší rozpravě byl nakonec rozpočet schválen.  Dalšími body programu byly slavnostní ocenění zasloužilých členů PGAC a udělení diplomů absolventům vzdělávacího systému za rok 2016.

Ocenění a diplomů se dočkali úspěšní absolventi tříletého vzdělávacího systému PGA C Viktor Janošík, Milan Vantuch Martin Konečný. Trenérem roku 2016 byl vyhlášen Karel Skopový jun., Profesionálem roku 2016 Oldřich Nechanický sen.

V rámci Valné hromady PGAC byl také představen kalendář turnajů Czech PGA Tour 2017. Generálním partnerem Tour se stala společnost MONETA Money Bank, kterou na Valné hromadě zastupoval generální ředitel a předseda představenstva Tomáš Spurný. Ten také za přítomnosti prezidenta PGAC Petra Nitry slavnostně podepsal smlouvu o spolupráci. Na následné tiskové konferenci bylo potvrzeno, že nový ročník ponese oficiální název MONETA Money Bank Czech PGA Tour 2017.

„MONETA aspiruje být českým šampionem pro profesní živnosti a podnikatele. Věříme, že etiketa, precizní výkon, soustředěnost a fair play v golfu jsou velmi konzistentní s hodnotami, které MONETA ctí a přenáší do financování a služeb poskytovaných právě těmto klientům. Právě proto chceme být součástí této prestižní a významné soutěže,“ říká Tomáš Spurný, generální ředitel a předseda představenstva MONETA Money Bank.

MONETA Money Bank je vedoucí českou bankou na trhu spotřebitelského financování a rozvíjející se bankou v segmentu malého a středního podnikání v České republice. Banka financuje i automobily, stroje a další techniku. MONETA Money Bank je rovněž i jednou z největších společností obchodovaných na pražské burze, kam vstoupila v květnu 2016.

 

Seznam turnajů MONETA Money Bank Czech PGA Tour 2017logo_moneta_money_bank

13. – 17. 5. AusterlitzCzech PGA Tour
15. – 16. 6. Lázně Bohdaneč
20. – 22. 6. Černý Most
26. – 28. 7. Kácov
18. – 21. 8. Ropice
24. – 28. 8. WGM Beroun
5. – 8. 10. Kaskáda Grand Finále