Na Penati Slovak Open vyhrál Filip Mrůzek

Velmi úspěšný byl pro české golfisty turnaj Penati Slovak Open, který se hrál v úvodu tohoto týdne. Vítězem se totiž s náskokem čtyř ran stal Filip Mrůzek, druhý byl Stanislav Matuš a se ztrátou dalších tří ran se na děleném třetím místě umístil Michal Pospíšil.

Filip Mrůzek položil základ ke své výhře už v prvním kole, kde zahrál 64 ran (-9) a vedl o čtyři rány, ve druhém kolem výsledkem 67 ran své prvenství jen potvrdil. “Vydržet hrát celé tři dny takové výsledky na Penati, ale i výkony z celého měsíce, to vše svědčí o tom, že hraju dobře a vrací se mi veškerá tréninková dřina. Stále však věřím, že takové výkony dokážu jednou prodat i na turnajích vyšší úrovně a snad jsem na dobré cestě,” říkal po turnaji pro web České golfové federace vítězný Mrůzek.

Stanislav Matuš zahrál v turnaji celkové skóre -11, po kolech za 70 ran a 65 ran. O třetí místo se podělil domácí Peter Valášek s dalším českým hráčem Michalem Pospíšilem.

Filip Mrůzek hned z turnaje mířil zase zpět do vlasti, protože už ve středu pokračuje na další turnaj: “Letím do Francie, kde mě čeká turnaj Challenge Tour. Hřiště sice neznám, ale budu se snažit udržet tu pohodu i v dalších dnech,” říkal pro web ČGF. Na turnaji Hopps Open de Provence bude jediným českým zástupcem. Na Dutch Open 2021 v rámci European Tour bude pro změnu startovat Ondřej Lieser.

Autor: Martin Kovařík.