Na Challenge Tour prošel cutem pouze Filip Mrůzek

Na prvním českém podniku v rámci Challenge Tour v letošní sezóně, který se hrál na Kunětické Hoře, prošel cutem pouze jediný český zástupce Filip Mrůzek. Ten nakonec po čtyřech vyrovnaných kolech kolem paru obsadil s výsledkem +1 53. pozici.

Mrůzek vstoupil do turnaje výsledkem 69 ran (-1), poté následovala kola 71, 70 a opět 71 ran. V posledním kole navíc začal celý svůj program double bogey na první jamce. “Dnes jsem začal dabláčem, a pak jsem zahrál jedno birdie a šestnáct parů… Celkově jsem rád, jak to dopadlo. Mohlo to být lepší, ale i horší. Bylo to prostě dobrý,” říkal po dohrání pro server Golfextra.cz Filip Mrůzek.

Mrůzka kromě alergie a nachlazení navíc celý turnaj trápilo také zranění levé nohy. “Jsem fyzicky i psychicky vyřízený. Byl jsem na pokraji toho, že jsem to vůbec mohl ujít. Hrozně to bolí, je to hodně nepříjemné a k tomu ten kašel… Na to jak se cítím, tak jsem za plus jedna rád. Bál jsem se, že to bude horší. Jsem ale rád, že jsem se rozhodl, že budu hrát. V úterý jsem si ještě myslel, že to nemám šanci dát. Skoro jsem na hřišti brečel bolestí. Ale řekl jsem si, že půjdu. Že to zavážu, dám si prášky, které nesnáším… Nevzdal jsem to, toho si nejvíce v tomto týdnu cením,” dodal pro Golfextra.cz Mrůzek.

Turnaj nakonec vyhrál dánský golfista Nicalai Kristensen, který na první jamce play-off zdolal francouzského profesionála Ugo Coussauda díky birdie.

Autor: Martin Kovařík.