Mrůzek na Challenge v Itálii – parádních 67 na závěr

mruzekfilip_09062016_43European Challenge Tour – Terre dei Consoli Open, Monterosi, Itálie (6. – 9.10.2016)

Neděle – 4. kolo
Konec dobrý, všechno dobré. Filip Mrůzek se s Itálií rozloučil skvostným výsledkem 67 úderů.
Šel z desátého odpaliště a první devítku zahrál velmistrovsky. Na devíti jamkách zahrál čistých sedm birdie a v půlce kola měl skore -7. Druhá devítka už tak dobrá nebyla. Zahájil smolným double bogey na desítce. Na čtrnáctce a na patnáctce zahrál bogey. Konec kola pečetil dvěma birdie, která upravila skore kola na pět ran pod par. Bilance posledního kola je devět birdie, dvě bogey a jedno double bogey. Celkové skore -7 na návrat do Top 10 už nestačilo, ale je z toho velmi dobré 15. místo.

Zvítězil Švéd Johan Edfors (-13). O druhou příčku (-10) se podělili Švéd Björk se Španělem Garciou Pinto.

Leaderboard

.

Filip Mrůzek

Sobota – 3. kolo
Mrůzek si pohoršil. Poprvé na turnaji nezahrál pod par. Na první jamce sice zahrál eagle, ale pak už hrál pouze čtyři bogey a vyhoupl se na 74 úderů, dvě nad par. S celkový skore -2  vypadl z první desítky a odsunul se na 39. pozici.

Vede Francouz Victor Riu (-11), před Švédy Edforsem (-10) a Sjöholmem (-9).

Leaderboard

.

mruzekkaskada16

Pátek – 2. kolo
Z české dvojice začínal dnes po ránu Cafourek. Startoval z jedničky odpaliště a prvních pět jamek hrál pary. Na šesté jamce přišlo bogey, následovaly další čtyři pary. Na jedenáctce přišel eagle a následovaly další čtyři pary. Na šestnácté jamce zahrál  bogey, pak další dva pary. Celkem dvě bogey a jeden eagle, 72 ran. Cafourek je v celkovém součtu dvě rány nad parem. Dlouho čekal jednu ránu za aktuální hranicí cutu jestli a kam se cut pohne. Pohnul, ale v neprospěch českého hráče. Spadl na hodnotu Even par. Cafourek na italském Challenge skončil se skore +2 na nepostupovém, 70. místě.

Mrůzek startoval z desítky odpaliště pět minut po poledni. V první devítce zahrál birdie a dvě bogey. V druhé devítce (kterou hrál od jedničky) se ne a ne dostat z paru. Zahrál jich osm za sebou. Druhé kolo nakonec korunoval eaglem na poslední jamce. Celkem 71 úderů. S celkovým skore -1 je stále v první desítce na 8. místě a hranicí cutu se nemusí zabývat.

.

mruzekwinnerČtvrtek – 1. kolo
Profesionál Filip Mrůzek startoval po ránu z jedničky a odvedl v prvním kole velmi dobrou práci. Donesl pět birdie a dvě bogey, 69 úderů, tři pod par. Je na 10. místě (-3).

Jan Cafourek startoval krátce po poledni  z 10. odpaliště a taky si ze začátku vedl skvěle. Po šesti jamkách byl díky dvěma birdie na skore -2. Na osmé jamce však přišlo double bogey a berdíci byli smazáni. V půlce kola byl na skore Even par. Druhou devítku opět začal dvěma birdie, které opět vymazal dvěma bogey. Kolo pečetil double bogey na poslední jamce a skončil na součtu 74 úderů (+2). Přenocuje na 67. místě.

Vede Velšan Rhys Enoch, který hrál čistých sedm birdie (-7).

.

mruzekcafourek
Filip Mrůzek a Jan Cafourek

Úvod
Filip Mrůzek a Jan Cafourek se jako vyslanci Relmostu účastní turnaje Challenge Tour v italském Monterosi, třicet kilometrů severně od Říma.
Pokud by skončili v Top 5 mají oba šanci na kartu na příští rok a museli by uspět ještě příští týden na Hainan Open v Číně.

Hostitelem turnaje je Terre dei Consoli Golf Club, jehož Championship Course navrhl Robert Trent.

Dotace turnaje je 250.000 Eur, na vítěze čeká prémie 40.000 Eur.

V prvním a druhé kole bude Filip Mrůzek hrát ve flightu se Švýcarem Girrbachem a Dánem Ovesenem. Ve čtvrte startují v v 7:40. v pátek ve 12:05.
Jan Cafourek půjde první dvě kola ve společnosti Němce Pietzche a Belgičana Mivise. Ve čtvrtek startují ve 12:05, v pátek v 7:40.

Odkazy: … Terre dei Consoli GCHřiště na satelitní mapěStránky turnaje