Moneta Czech PGA Tour na Karlštejně vyhráli Stanislav Matuš a Lucie Hinnerová

Mistrovství české PGA na rány byl druhým turnajem šestidílného Moneta Czech PGA Tour 2019. Obsazení turnaje bylo opravdu skvělé. Z české profesionální špičky startovali Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Ondřej Lieser, Martin Příhoda, Vojtěch Dostál, Alan Babický nebo Lukáš Tintěra. Chyběl obhájce Cafourek, který hrál Pro Golf Tour v Německu.
Ze Slovenska přijeli Juraj Zvarík, Peter Švajlen, Peter Valášek, Michal Brezovský  a Jan Friezs.
Na startu byl také nebývalý počet žen. Hrálo sedm hráček, mezi kterými byly Kateřina Krásová, Lucie Hinnerová, Edita Urbanová nebo Eva Koželuhová.

Hrálo se 36 jamek na rány brutto, bez cutu. V sobotu 1.6. se hrál PRO-AM a turnaj poté pokračoval v neděli a včera se dohrávalo. 
Dotace turnaje je 250.00 Kč, na vítěze čeká částka 45.000 Kč.

Fantastickým skore 65 ran (-7) složeným z osmi birdie a jednoho bogey ovládl první kolo Rudolf Nechanický jr. Vedl s náskokem tří úderů na čtveřici Ondřej Lieser, Stanislav Matuš, Lukáš Lizánek a Peter Valášek, kteří také zahráli skvělý výsledek 68 ran (-4).
První kolo nevyšlo Filipovi Mrůzkovi. Čtyři birdie, pět bogey a jedno double bogey dalo 75 ran, tři nad par a 23. místo (+3).

Mezi ženami hrála nejlépe Lucie Hinnerová (+1). Vede o pět úderů před amatérkou Kristýnou Makovskou (+6) a o osm ran před Kateřinou Krásovou (+8)..

Včera vtropických teplotách pod žhnoucím sluncem se Mistry české PGA na rány pro rok 2019 stali Stanislav Matuš (-8) a Lucie Hinnerová(-3).


V mužské soutěži se o druhé místo podělili generální sekretář  PGAC Lukáš Tintěra a Slovák Michal Brezovský  (oba -7). Brezovský je úřadujícím amatérským mistrem České republiky juniorů.
Filip Mrůzek doháněl ztrátu z prvního kola, ale ani skvělých 68 ran nestačilo na víc než na konečné 11. místo.
Naopak, lídr prvního kola Rudolf Nechanický jr. hrál druhý den o 11 ran více a klesl na 8. místo (-3).
V ženské soutěži zazářila a získala druhé místo teprve šestnáctiletá amatérka Kristýna Makovská (+10).
Třetí pozici obsadila Kateřina Krásová (+14).

Loni se Mistrovství PGAC na rány hrálo ve stejném termínu na hřišti Panorama v Kácově. Mistry se stali Jan Cafourek a Kateřina Krásová.

Ředitelkou šampionátu je Barbora Barcalová, hlavním rozhodčím Dalibor Procházka, rozhodčím Vítězslav Štrouf.

Zdroj: www.golf.cz