Mistrovství Czech Pro-Am Teaching Tour pro Nechanického

Po pěti letech patří pohár mistra Czech Pro-Am Teaching Tour znovu Rudolfu Nechanickému jr. Na hřišti Royal Beroun Golf Clubu se učící profesionál prezentoval tradičně vyrovnanými výkony a s výsledky 68-67 zvítězil o tři rány před obhájcem titulu Petrem Ničem (67-71).

O 3. místo se dělili Jiří Němeček (68-73) a Petr Štrougal (70-71).

„Neřekl bych, že by to letos bylo těžší než tehdy v roce 2017. Jsem rád, že i s minimálním tréninkem si dokážu udržet výkonnost,“ komentoval Nechanický zisk titulu se skóre 9 pod par, o čtyři rány nižším oproti prvnímu vítězství.

Po slunečném prvním kole, kde měl pět birdie na šesti jamkách druhé devítky, z toho čtyři za sebou od dvanáctky do patnáctky, Nechanický nyní ztrácel jednu ránu na Niče, hrajícího svůj první letošní turnaj. Druhý den vítěz nasázel dalších šest birdie, a to včetně posledních dvou jamek, oproti jedinémubogey. Nič měl ve druhém kole tři birdie a dvě bogey.

Oba nejlepší hráči si zároveň rozdělili prémii 5000 korun, vypsanou za nejnižší kolo turnaje a věnovanou promotéry Jiřím Moučkou a Janem Juhaniakem spolu se společností Leram.

O 5. místo se dělili na 2 pod par Vojtěch Dostál, vítěz úvodního turnaje ve Mstěticích, a americký profesionál Mike Newell (Stuttgart GC). Mezi apprentice byl nejlepší Petr Novák (76-77).

Přesně měsíc před startem turnaje Ladies European Tour se hřiště v Berouně ukázalo ve výborné kondici. „Hráči asi moc nadšeni nebyli, ale my jsme za déšť vděčni,“ řekl head greenkeeper Martin Šindler k podmínkám druhého kola.

V týmech zvítězili se ziskem 155 bodů profesionál Vladimír Velenský a amatér Petr Soukup, který zároveň vyhrál mezi amatéry se 79 body.

Tradiční závěr mistrovství obstarala dobročinná tombola, jejíž výtěžek jde na podporu dlouhodobé neurologické léčby sedmnáctileté Viktorie Mužíkové. Juniorský dres Petra Čecha vyhrál profesionál Jakub Švarc, zatímco triko s podpisem Karlose Vémoly si odnesl amatér Richard Kalhous.

Příští turnaj Czech Pro-Am Teaching Tour se koná 20. června na Albatrossu.

Zdroj: Čeněk Lorenc, foto: CPATT Lukáš Berounský