Mezinárodní Kongres CPG Learning & Performance Institute: Úspěchy české delegace a ocenění pro Tomáše Gryce

16. listopadu 2023

Ve dnech 14. až 17. listopadu se konal mezinárodní kongres CPG Learning & Performance Institute v prostorách GC Fontána. Na tomto prestižním setkání přijela i delegace z České republiky, kterou reprezentoval Tomáš Gryc. Kongres byl zaměřen na prezentaci nových trendů a technologií v oblasti výkonnosti a vzdělávání v golfu a spolupráce s členskými zeměmi.

Jedním z významných momentů kongresu byla představení výkonnostního centra pro golf, které se nachází v GC Fontána. Toto centrum disponuje špičkovou technologií, mezi kterou patří zařízení jako Trackman, PuttView a Zen green stage, které přispívají k efektivnímu tréninku a zdokonalování hráčů.

Součástí kongresu bylo také mezinárodní mistrovství Teaching Profesionálů International Team Championship. Českou republiku v tomto turnaji reprezentovali Marek Siakala a Lukáš Tintěra. První kolo bylo kvůli větrnému počasí při kterém se neudržely míčky na grýnu zrušeno, a tak se hrálo pouze jeden den. Česká reprezentace obsadila 4. místo s výsledkem +8. (Více informací o výsledcích [ZDE].)

Na slavnostním večeru kongresu byl přítomen prezident PGA of Czech Republic Jan Mergl. Během této příležitosti byl oceněn vzdělávací systém PGA of Czech Republic, který dosáhl nejvyššího možného hodnocení EELS – PGA Qualified Professional Education Programme. Jan Mergl při této příležitosti řekl:” Je to velký úspěch pro celý český golf a vzdělávání profesionálů v České republice.” Tento večer byl výjimečný také tím, že Tomáš Gryc obdržel významné ocenění “5 Star Professional Award”.

Tomáš Gryc byl oceněn za svou vynikající činnost na Univerzitě Karlově a za jeho přínos k rozvoji vzdělávacího systému PGAC, který vyzdvihl jako ředitel vzdělávaní na nejvyšší možnou úroveň. Toto ocenění je velmi prestižní a v minulosti ho získal za ČR pouze zakladatel vzdělávacího systému PGA of Czech Republic Petr Němec. Tomáš Gryc komentoval tento velký úspěch slovy:”Jsem velice šťastný a vděčný za tak prestižní ocenění na mezinárodní úrovni. Toto ocenění ukazuje, že tvrdá práce má své ovoce a je též závazkem do budoucích let.” Tomáš Gryc si takto zaslouženě odnesl ocenění za svůj výjimečný přínos a dosažení nejvyšších standardů ve vzdělávání v ČR. Gratulujeme!


Zdroj: Foto a text LT