Matuše stála postup cutem hned první jamka turnaje

Nevydařené vystoupení má za sebou trojice českých hráčů na Challenge Tour, kde se zúčastnila turnaje Challenge de Espaňa v Cadizu. Stanislav Matuš, Aleš Kořínek ani Gordan Brixi totiž neprošli cutem.

Především Stanislava Matuše musí nepostup do finálových kol mrzet, protože k němu došlo díky nepovedené první jamce celého turnaje. Český profesionál startoval v prvním kole ze čtyřparové desítky, kde však zahrál sedm ran nad par a zkomplikoval si celý turnaj. Od té doby ovšem předváděl Matuš skvělé výkony, do konce druhého kola zaznamenal sedm birdie a dvě birdie. Celkově tedy zahrál 75 a 71 ran, tedy +2 rány nad par a ke cutu mu tak chybělo šest ran. Kdyby tedy na první jamce zahrál maximálně bogey, tak by to na postup stačilo, jenže to je to pověstné golfové kdyby.

Postoupit cutem se nepodařilo ani jeho kolegům Kořínkovi s Brixim, kteří oba shodně zahráli +4 rány nad par po dvou kolech. Kořínek sice -1 po prvním kole, ale druhé kolo se mu nepodařilo a zahrál 77. Brixi zaznamenal v obou kolech výsledek +2 a to i přes eagle na čtvrté jamce ve druhém kole.

Autor: Martin Kovařík.