Matuš první a Vlašínová druhá

Vítězi 3. turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se stali amatérka Klára Hurtová a profesionál Stanislav Matuš. V mužské kategorii mají tři letos odehrané turnaje tři různé vítěze…

Klára Hurtová 69, 69, 70; -8 se do čela turnaje probila po druhém kole, když zopakovala 69 ran z kola prvního. Přestože to je už velmi zkušená hráčka, ve finále se dal očekávat velký tlak profesionálek Terezy Melecké a Kateřiny Vlašínové či Veroniky Kedroňové a dalších elitních amatérek. Jenže Klára si vedení nejen zkušeně pohlídala, ale dokonce ho zvýšila na pět úderů. Druhá skončila Kateřina Vlašínová 68, 74, 71; -3, třetí byla Tereza Melecká 71, 70, 74; -1. Vítězka prvních dvou turnajů Denisa Vodičková ve stejné době skvěle reprezentovala český ženský golf na ME žen ve Francii, kde skončila na vynikajícím děleném 12. místě.

Mnohem větší drama se až do posledních jamek odehrávalo v mužské kategorii. Vedoucí hráč po dvou kolech a vítěz druhého turnaje v Beřovicích Dominik Pavouček svůj náskok o dvě rány nakonec neudržel. Rozhodla čtyři birdie Stanislava Matuše ve druhé devítce a hlavně Dominikova nepovedená druhá rána přes vodu na pětiparové jamce č. 16. Po prohrané rozehrávce s Filipem Mrůzkem v prvním turnaji na Kaskádě se profesionál Stanislav Matuš 70, 67, 68; -11 dočkal vítězství a šeku na 55 tis. Kč na Kunětické Hoře. Druhý skončil Dominik Pavouček 71, 64, 71; -10, který ve druhém kole vyrovnal rekord hřiště dosažený českým hráčem. Třetí byl profesionál Tadeáš Sedláček 69, 68, 70; -9.

Velké poděkování za skvěle připravené hřiště a klapající služby v zázemí patří hostitelskému Golf & Spa Kunětická Hora. Všem hráčům, jejich nosičům a členům doprovodu pak za houževnatost, s jakou čelili tropickému vedru ve všech hracích dnech.

Raiffeisenbank COGT 2022 pokračuje čtvrtým turnajem na konci srpna na Karlštejně a vyvrcholí turnajem Grand Final pro 120 nejlepších ve druhé polovině září na Casa Sereně. Do obou turnajů se lze už dnes přihlašovat na webu ČGF.