Lieserovi se na olympiádě nedařilo, Spilková se chystá na svůj start

Se smíšenými pocity se z olympijských her v Tokiu vrací český golfista Ondřej Lieser, po nepovedeném druhém kole se totiž propadl na chvost startovního pole, kde bohužel zůstal až do konce soutěže. Obsadil tak šedesáté místo. “Olympijské hry v Tokiu pro mě končí velmi neúspěšně. Mrzí mě, že se mi nepodařil lepší výsledek, ale i to ke sportu patří,” psal smutně český profesionál na svůj instagram po posledním kole.

Nadšený byl ovšem z podpory, které se mu dostalo z České republiky od fanoušků. “Moc rád bych všem moc poděkoval za obrovskou podporu, které se mi dostalo a dostává! Není v mých silách všem odpovědět, ale moc si toho vážím,” děkoval na dálku Lieser.

Stříbrnou medaili v Tokiu získalo Slovensko zásluhou Roryho Sabbatiniho, který úžasným posledním kolem za -10 dotáhl špičku turnaje a nakonec to stačilo na druhé místo. Pouze o ránu lepší byl Xander Schauffele z USA, o třetí místo muselo dojít na sedmičlenné play-off, ve kterém byl nakonec nejúspěšnější C.T.Pan.

V Tokiu už je také Klára Spilková, která se chystá na start dámského turnaje. První kolo ji čeká ve středu 4. srpna, kdy odstartuje v 9:03 místního času (2:03 SELČ) a půjde s Manon de Roey a Christine Wolfovou. Ve druhém kole tento flight bude startovat v 10:58 místního času (3:58 SELČ). Turnaje se účastní také sestry Kordovy.

Autor: Martin Kovařík.